Nadchodzi oczekiwana synchronizacja schowka Androida i Windowsa 10

Dzięki współpracy Samsunga i Microsoftu umożliwiono synchronizację telefonów producenta z komputerem z Windowsem 10. Okazuje się teraz, że Microsoft chce wykorzystać tę technologię do wprowadzenia funkcji na innych telefonach z Androidem.

Skopiuj na telefonie – wklej na komputerze

Synchronizacja schowka klawiatury z tym na komputerze z Windowsem jest świetną funkcją, którą z pewnością wielu użytkowników powita z entuzjazmem. W końcu ile razy chcieliśmy szybko przerzucić jakiś tekst ze smartfona do komputera? Ta technologia została już wprowadzona na Samsungach, jednak użytkownicy innych telefonów z Androidem nadal nie mają do niej dostępu. Oczywiście działa ona na smartfonach z serii galaxy jedynie za pośrednictwem aplikacji: Pomocnik aplikacji Twój telefon – Łącze do Windows.

Czytaj też: Samsung rozwija technologię QLED
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Do takiej synchronizacji schowka konieczne będzie korzystanie z aplikacji Microsofta, jednak większość telefonów z Androidem korzysta z  Microsoft SwiftKey. A jak taka funkcjonalność ma działać? Dzięki synchronizacji wszystko to, co skopiowaliśmy z pozycji klawiatury SwiftKey na smartfonie znajdzie się w schowku klawiatury w Windows 10. Czyli po prostu – kopiujemy na telefonie wklejamy na komputerze. Funkcja dostępna jest już w wersji beta klawiatury SwiftKey na Andoridziwe, więc być może już wkrótce wszyscy użytkownicy Androida i Windowsa 10 będą mogli z niej skorzystać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News