Reklama
aplikuj.pl

DICE doszło do wniosku, że system klas ze starych Battlefield to dobry pomysł

battlefield

Poznaliśmy plany zmian w Battlefield 2042. Produkcja otrzyma system klas, który sprawdzał się w poprzednich odsłonach serii. Jak zostanie na nowo zaimplementowany?

Battlefield działa dobrze jak słucha się graczy

Nie ma dla deweloperów nic cenniejszego, niż słuchanie społeczności. Jasne, zdarza się, że pomysły graczy są tak beznadziejne, że nie ma co myśleć o ich wprowadzaniu, ale w morzu opinii czają się pomysły warte miliony złotych.

Czytaj też: Optymalizacja Forspoken to skomplikowany temat

DICE postanowiło w końcu wysłuchać społeczności i doszli do wniosku, że czas na przywrócenie systemu klas do Battlefield 2042.

Specjaliści w dniu premiery podzielili naszych graczy, których opinie dotyczyły szczególnie utraty klas, a także odejścia od znanej rozgrywki, do której się przyzwyczaili.

Klasy w Battlefield 2042 wracają

Na czym będzie polegał powrót starych i sprawdzonych klas do Battlefield 2042?

Powrót systemu klas odmieni wasze spojrzenie na grę, do jakiej przywykliście w Battlefield 2042. Gadżety i wyposażenie będą teraz przypisane do wybranej przez was klasy, zmieni się także podejście do klas podczas rozgrywania kolejnych starć.

Wcześniej dzięki gadżetom każdy specjalista mógł wybierać spośród dostępnego arsenału, co dawało swobodę wyboru, ale odbywało się to kosztem balansu w niektórych elementach gry, ponieważ swoboda ta miała wpływ na cały zespół.

Czytaj też: Hogwart z boiskiem Quidditcha odtworzony w No Man’s Sky

Taktyka min./maks. rozpowszechniła się jako sposób gry nie tylko ze względu na to, że często najlepiej było sięgnąć po ten sam zestaw i najlepszą dostępną dla niego kombinację. Również z powodu balansu gadżetów w stosunku do innych elementów gry Battlefield, takich jak granie pojazdami.

Na przykład: przed zmianami każdy specjalista miał możliwość użycia konkretnego typu wyrzutni rakiet. Oznacza to, że w scenariuszu, gdzie każdy może korzystać z wyrzutni rakiet, musimy mieć pewność, że odpowiednio wyważymy rozgrywkę.

Wyrzutnie rakiet ograniczone do klasy inżynierów sprawią, że tylko część specjalistów będzie mogła z nich korzystać. Będzie bardziej zrozumiałe to, kto ma przy sobie wyrzutnię, dzięki czemu np. kierowca będzie mógł dopasować strategię prowadzenia pojazdu. Pozwoli to także na dalsze balansowanie pojazdów w miarę upływu czasu.

Swoboda i elastyczność nadal będą odgrywać w Battlefield 2042 ważną rolę. Wybory graczy będą teraz miały jednak bezpośredni wpływ na wasze zdolności i skuteczność na polu walki.