WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Szczegóły ROG Phone 3! Graczu, bierz go natychmiast

Szczegóły ROG Phone 3! Graczu, bierz go natychmiast

Asus zaprezentował kolejny model swojego gamingowego smartfona. Telefon robi wrażenie, a gracze mobilni będą wniebowzięci.

Jeśli jesteście graczami i lubicie pograć w mobilne produkcje to nie ma lepszego wyboru niż najnowszy Asus ROG 3. Przynajmniej to zdaje się sugerować prezentacja telefonu, który z każdego elementu krzyczy do nas o swojej gamingowości.

Asus ROG 3

Za moc Asus ROG 3 odpowiadać będzie Snapdragon 865 Plus 3,1GHz pozwalający na 10% lepszą wydajność od podstawowego modelu. Asus wielokrotnie podkreślał na prezentacji to jak szybki jest to sprzęt. Zadbano nawet o to, aby w sprzęcie znalazło się USB 3.1, które zapewnia 15% szybsze działanie niż USB 3.0

Czytaj też: Koszmar Trumpa – chińskie smartfony dzielą i rządzą na rynku 5G

Taka rzecz będzie się jednak grzała! O to jednak nie powinniśmy się martwić. W zestawie z telefonem znajdzie się Aeroactive Cooler 3, który zamontowany z tyłu urządzenia zapewni 4 stopnie temperatury, a przy okazji umożliwi podpięcie słuchawek przez 3,5mm jacka. Do samego telefonu będziemy potrzebować przejściówki, która również znajduje się w zestawie.

Aeroactive Cooler 3

Jakby Cooler nie był wystarczającym dodatkiem do chłodzenia urządzenia to zmiany zaszły też wewnątrz. W ROG 3 znajduje się trzy razy większy radiator niż w ROG 2.

Co z ekranem? Imponujący. 144Hz Amoled zapewni fantastyczny obraz, a reakcja na dotyk wynosi już tylko 25 milisekund. Przewaga dzięki technologii w grach? Gracze z ROG 3 mogą mieć łatwiej. Co prawda muszą istnieć produkcje, które pozwolą włączać gry w takiej jakości, ale Asus zapowiada, że na start wspieranych będzie ponad 100 gier.

Jakbyście chcieli wyżyłować baterię, ale uzyskać jeszcze lepszą jakość w grach to przyda się w takim wypadku X Mode. Zoptymalizowana moc telefonu może być dowolnie konfigurowalna dla każdego tytułu osobno. Wracając do baterii – 6000 mAh w tym modelu na pewno się przyda.

Wydaność w grach sieciowych jest bardzo ważna, dlatego ROG 3, według testu zaprezentowanego przez firmę ma zapewniać najlepsze doświadczenia pod względem stabilności klatek na sekundę. Gry będą też dobrze brzmieć dzięki dwóm przednim głośnikom.

Wydajność telefonu według testu producenta

ROG 3 przynosi też ulepszone Airtriggery. Airtrigger 3 czyli dotykowe sensory oraz wykrywanie ruchu zapewnią nam możliwość dowolnego konfigurowania doświadczenia. Dotykanie boku ekranu czy może ślizganie tam palcem? To Wasz wybór. Do tego przyda się opcja wykrywania ruchu – potrząśnięcie telefonem może np. włączać nitro w grach wyścigowych.

Jak skonfigurujecie swój telefon?

Schodząc na chwilę z tematu gier. Co z aparatem? Wykonany przez Sony sprzęt to 64 megapiksele dla jednej kamery i 13 dla szerokokątnego obiektywu. Przednia kamerka to 24 megapiksele. Jest też kamera do makro-zdjęć.

Jedna kamera, druga kamera, trzecia kamera…

Wracając do gier – Asus zaprezentował ROG Connect. Aplikacja umożliwi nam dzielenie się doświadczeniami z gier i w skrócie chyba nazwałbym ją Twitterem do gier.

ROG Connect

W sprzedaży dostępne będą trzy wersje ROG 3. Oto one wraz z cenami:

  • 16 GB RAM/ 512 GB pamięci – 1099 Euro
  • 12 GB RAM/ 512 GB pamięci – 999 Euro
  • 8 GB RAM/ 256 GB pamięci – 799 Euro

W przypadku ostatniego modelu warto również zwrócić uwagę na to, że posiada on Snapdragona 865, a nie 865+. Każda wersja telefonu pozwoli za to na trzy miesiące bezpłatnego korzystania z chmury do gier Google Stadia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News