Reklama
aplikuj.pl

UE czeka na szczepienia na koronawirusa, a Węgry prowadzą już swoje

pandemia

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opublikowała film z okazji wprowadzenia szczepionki, która ma być z czasem przeznaczona dla niemal 450 milionów mieszkańców Starego Kontynentu.

We wszystkich krajach Unii Europejskiej odnotowano co najmniej 16 milionów zakażeń koronawirusem i ponad 336 tysięcy zgonów. Co gorsza faktyczne statystyki są zdecydowanie gorsze, ponieważ realnie zakażeń jest kilka, a nawet kilkunastokrotnie więcej,

Czytaj też: Mamy dobre i złe wieści nt. mutacji koronawirusa
Czytaj też: Nawilżacz powietrza może ochronić nas przed koronawirusem
Czytaj też: Mutacje koronawirusa ograniczą skuteczność szczepionek? Naukowcy mają wątpliwości

W większości krajów Unii Europejskiej pierwsze dostawy ograniczono do niespełna 10 000 dawek, a programy masowych szczepień mają się rozpocząć dopiero w styczniu. Tymczasem Węgry, również należące do UE, postanowiły przeprowadzić swoje szczepienia wcześniej.

Szczepienia na koronawirusa mają się rozpocząć na terenie UE 27 grudnia

W Polsce dwie pierwsze osoby zostaną zaszczepione w niedzielę – będzie to pielęgniarka i lekarz ze szpitala MSW w Warszawie. Następie szczepionkę przyjmie personel medyczny szczególnie zagrożony zachorowaniem na COVID-19.

Czytaj też: Nastolatka zakażona dwoma szczepami koronawirusa jednocześnie. To pierwszy taki przypadek
Czytaj też: Istnieje co najmniej jeden problem ze szczepionką na koronawirusa
Czytaj też: Szczep koronawirusa z Afryki jest już w Europie. Jest nawet bardziej zakaźny

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zaszczepienie się jest patriotycznym obowiązkiem Polaków. Ma to być przesłanie skierowane do społeczeństwa, które nie do końca przestrzega obostrzeń oraz wykazuje niechęć do potencjalnych szczepionek.