Reklama
aplikuj.pl

Szyba Golfa kontra bazooka, czyli szkło Tesli się chowa

Zapewne każdy z nas ma ciągle przed oczami wpadkę Tesli podczas prezentacji Cybertrucka i jego okropnie wytrzymałej szyby. Ta w Golfie jest najwidoczniej od niej lepsza.

Niestety dla Tesli, poniższy film przedstawia, że nawet nasi zachodni sąsiedzi wiedzą, jak robić naprawdę solidne szyby. Ta w Volkswagenie Golfie przetrwała wiele (rzuty metalową kulą, wystrzały z bazooki domowej roboty z amunicją w postaci puszki coli), ale wreszcie się ugięła.

Wracając w przeszłość, podczas prezentacji Cybertrucka jego szyba w pokazie wytrzymałości została „pocałowana” przez stalową kulę. Całe to kuloodporne szkło pokryło się w momencie mozaiką pęknięć, ale „przynajmniej się nie rozsypało”. Winowajca? Ponoć wcześniejsze uderzenia wielkim młotem.

Tym razem powyżej możemy zobaczyć szyby Golfa w znacznie poważniejszym teście. Na jego końcu… no cóż, obejrzyjcie sami, bo wbrew pozorom, to całkiem przyjemny seans niszczenia rzeczy!

Czytaj też: Ktoś wreszcie podwójnie turbodoładował nową Corvette C8

Jeśli z kolei interesuje Was sam ArmorGlass Tesli, to już służę informacjami. „Pancerne szyby Tesli” to bowiem z jednej strony największa porażka na oficjalnym pokazie, a z drugiej świetna reklama na cały Internet. Na jej temat wypowiedział się niegdyś Matt Ferrell.

Jak stwierdził, Tesla Armor Glass zostało już stworzone dawno, bo dla ciągnika siodłowego Tesla Semi. Wszystko po to, aby te drogowe potworki, które dziennie przejeżdżają setki kilometrów, nie musiały martwić się o stan przedniej szyby po spotkaniu z kamieniami, żwirem, czy piachem.

Jednak Tesla Semi ciągle nie trafiła do sprzedaży – tak jak pancerne szyby Tesli i choć to tylko spekulacje, to wygląda na to, że Armor Glass Tesli jest tak naprawdę materiałem ceramicznym. Mówiąc dokładniej – przezroczystym materiałem ceramicznym, który w swoim składzie ma aluminium (tlenoazotek glinu). Firma o nazwie Surmet sprzedaje je pod nazwą Alon, które jest również znane jako „przezroczyste aluminium”. To jest na tyle wytrzymałe, że jego 1,6-calowe wydanie (grubość) zatrzymuje pocisk 50. kalibru.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News