Reklama
aplikuj.pl

Nowy szwajcarski supersamochód Picasso PS-01 z włoskim sercem

szwajcarski supersamochód Picasso PS-01, supersamochód Picasso PS-01, szwajcarski Picasso PS-01,

Nieczęsto słyszy się o producentach samochodów ze Szwajcarii, ale dziś nieco się to zmienia. Oto nowy szwajcarski supersamochód Picasso PS-01.

Szwajcarski supersamochód Picasso PS-01

Próbę ożywienia idei szwajcarskiego samochodu podjął Stefano Picasso, założyciel Picasso Automotive, firmy, która właśnie ujawniła pierwsze zdjęcia nowego Picasso PS-01. To cacko, to ponoć „najbardziej szalony samochód z włókna węglowego”, który wydaje się mieć wszystko, czego potrzeba, aby dołączyć do krótkiej listy nowoczesnych, rzemieślniczych supersamochodów.

Czytaj też: Illyrian Pure Sport jako pierwszy supersamochód Albanii
Czytaj też: Zapowiedź supersamochodu Taraschi Berardo wskrzesza włoską markę
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Szwajcarski supersamochód Picasso PS-01 wyróżnia się nadwoziem z włókna węglowego o ponoć rekordowej długości rzędu 3,2 metra. Gdyby tego było mało, tylna rama pomocnicza jest również w całości wykonana z włókna węglowego, co obniżyło wagę tego coupe z silnikiem za kabiną do 900 kilogramów.

Czytaj też: McLaren Artura nazwą hybrydowego supersamochodu brytyjskiej firmy
Czytaj też: Oto Ares Design S1 Project Spyder. 700-konny supersamochód bez dachu
Czytaj też: McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok

Pierwszy egzemplarz supersamochodu wkrótce przejdzie pierwsze testy na torze i doczeka się finalnej wersji wiosną 2021 roku. Napędzi go silnik „jednego z najsłynniejszych włoskich samochodów”, więc mowa najpewniej o V6 z podwójnym turbodoładowaniem wytwarzającej około 600 koni mechanicznych.