WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

T-Mobile również oferuje darmowy Internet dla studentów. Z ciekawym mechanizmem

Minister Gowin pośpieszył się dzisiaj z podziękowaniami operatorom za dostarczenie studentom darmowego Internetu. Jak do tej pory swoją ofertę zaprezentował tylko Orange. Teraz dołącza do niego T-Mobile z bardzo ciekawym rozwiązaniem.

T-Mobile naprawdę dobrze rozwiązał problem. Ale tylko częściowo

Klienci T-Mobile będą mogli skorzystać z prawdziwie darmowego Internetu w celach studenckich. Mechanizm już został uruchomiony dla wszystkich klientów. Łącząc się z platformami e-learningowymi ponad 30 uczelni wyższych w Polsce, transmisja danych zostanie objęta opcją zero rating. Oznacza to, że nie będzie zużywać pakietu danych.

Zobacz też: T-Mobile uruchamia infolinię wsparcia dla lekarzy i przekazuje smartfony Hammer

Na takiej samej zasadzie operatorzy nie zliczają transferu danych np. w planach oferujących darmowy dostęp do serwisów filmowych lub społecznościowych. T-Mobile nie zlicza też transferu dla osób korzystający z aplikacji Kwarantanna domowa.

Trzeba jednak zauważyć, że oferta T-Mobile dotyczy tylko studentów i pracowników uczelni wyższych. Oferta Orange ma ograniczenie pakietowe (100 GB miesięcznie), ale dotyczy wszystkich uczniów. Trzeba jednak zrozumieć operatorów. Sieci nie są z gumy, ciężko jest dać za darmo wszystko dla wszystkich.

Ofert nie ma, a minister Gowin już dziękuję

Przypomnijmy, że o wsparcie dla uczniów i studentów apelował kilka dni temu minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Co ciekawe, dzisiaj ministerstwo opublikowało spot dziękujący operatorów. Wygląda na to, że ministerstwo wie nieco więcej, bo w momencie publikacji spotu swoją ofertę pokazał tylko Orange. Teraz czekamy na ruch Plusa i Play.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News