Ponad trzy lata zapowiedzi hipersamochodu Valkyrie Aston Martin wreszcie zaprezentował pełną specyfikację i osiągi hybrydowego układu napędowego, który do niego trafi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo silnik uzyskał niedawno certyfikację produkcyjną, dzięki czemu firma już tworzy pierwsze prototypy operacyjne samochodu, chcąc je zabrać na tor w celu przetestowania.

Czytaj też: Nissan GT-R przebił rekord prędkości na ćwierć mili

Ujawniony układ napędowy obejmuje potężny wolnossący silnik V12 wyprodukowany przez Cosworth o pojemności 6,5-litrów, który jest w stanie wygenerować aż 1000 koni mechanicznych surowej mocy. Silnik osiąga taką moc przy 10500 obrotach na minutę, choć maksymalnym momentem obrotowym (740 Nm) może pochwalić się już przy 7000 RPM.

W towarzystwie tego potworka pojawia się też zaprojektowany przez Rimaca system akumulatorowo-elektryczny, który dodaje kolejne 160 koni mechanicznych i 120 Nm. Tak więc, całkowita moc wyjściowa systemu wynosi 1160 KM i 900 Nm przy kolejno 10500 RPM i 6000 RPM. Moc akumulatorów pochodzi częściowo z układu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS).

Czytaj też: Nowy turbodoładowany hybrydowy silnik Jaguara może zachwycić

Źródło: Aston Martin, New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!