Reklama

Tesla jest bardzo blisko stworzenia tańszego Modelu Y

Otoczka produkcyjna i reklamowa wokół Modelu Y Tesli jest wyjątkowa na tle wcześniejszych debiutów tego producenta. Ten szczegół nie jest jednak ważny – ważne jest to, że Model Y wkrótce może doczekać się tańszej wersji.

Według źródeł serwisu Electrek producent samochodów rozpoczął już próbną produkcję elektrycznego crossovera z napędem na tylne koła w wersji Long Range. Ta obniży cenę Modelu Y, bo obecnie można tylko kupić wydanie z napędem na wszystkie koła.

Sam właściciel firmy, Elon Musk, zasugerował, że Model Y z napędem RWD pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale do tej pory nic nie wskazywało na postęp.

Niestety nie liczcie na to, że Model Y będzie tani, jak na zapowiedziach. Tesla przez zbyt niski zasięg zrezygnowała z wersji Standard Range z napędem na tył i teraz ma w planach wyłącznie wersje Long Range, która według pierwotnej zapowiedzi ma kosztować 47000$.

Czytaj też: Co o elektrycznych silnikach myśli Ram?

Tak czy inaczej, tańszy Model Y jest dla Tesli kluczowy, bo tak jak Model 3, będzie bardziej przystępnym cenowo elektrycznym samochodem. Jego debiut w Polsce ciągle pozostaje tajemnicą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News