WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tani Ryzen 5 3600 ma wyższą wydajność, niż wszystkie Intel Core

Głównym problemem z procesorami Ryzen było od dawna to, że choć przewyższały konkurencje pod praktycznie każdym kątem, to jednak ich wydajność w operacjach jednowątkowych była niższa. To z kolei sprawiało, że to Intel Core królowało w grach, ale patrząc na wydajność Ryzen 5 3600… to może się wkrótce zmienić.

Czytaj też: Jeśli kupujecie na G2A, to już lepiej kradnijcie gry

Seria Ryzen 3000 zadebiutuje na rynku już 7 lipca, kiedy to zapewne objawi nam się tona testów, ale do tego czasu musimy zadowolić się nielicznymi wynikami w popularnych testach. Tym razem ktoś zapomniał dopilnować wyłączenia synchronizacji w oficjalnym teście CPUBenchmark.net, którego baza danych wzbogaciła się o model Ryzen 5 3600. Ten postawiony obok konkurencji w teście wydajności jednowątkowych obliczeń, rozwalił ją na strzępy:

Oczywiście to tylko wynik z jednego testu, ale jak wiele mówi? Zwłaszcza, że Ryzen 5 3600 będzie jednym z najtańszych modeli w nowej rodzinie AMD, który będzie kosztował 199$, więc „na nasze” około 750 złotych, więc może około 950 zł przez podatki i marże sklepów. Nieźle, patrząc na to, że pokonuje prawie 3-krotnie droższe układy w tym, w czym te powinny nie mieć konkurencji. Zadziwiające jest też to, że przewyższa i9 9900K, który może pochwalić się obecnie tytułem najszybszego układu w tego typu zadaniach.

Nie liczcie jednak, że jest niepokonany. W teście wielowątkowości przewyższył go już i9-9900K, ale o zaledwie kilka punktów.

Wyniki nie pokrywają się jednak z testem, który wyciekł w zeszłym tygodniu, co powinno nam zapalić czerwoną lampkę, bo tak naprawdę nie wiemy, na jakiej platformie i z jakimi zegarami ten Ryzen 3600 stawił czoła konkurencji.

Czytaj też: Sony kupi deweloperów, bo to dzięki nim PlayStation jest takie potężne

Źródło: Wccftech