Reklama
aplikuj.pl

Szokująco tani Xbox Series S w dokumentach Microsoftu

xbox series x, xsx, microsoft

Microsoft może się powoli przygotowywać do prezentacji nowej konsoli. Tym razem tej trochę słabszej.

Powracają przecieki na temat istnienia Xbox Series S. Zdaje się, że Microsoft powoli szykuje się do ujawnienia kolejnego urządzenia do grania. Kiedy może nastąpić tego typu prezentacja?

Xbox Series S znany również jako Xbox Lockhart jest słabszą wersją Xbox Series X. Sprzęt jednak ma uruchamiać produkcje z nowej generacji konsol, nawet w sytuacji, gdy przestaną już one pojawiać się na Xbox One X. Dobór odpowiednich podzespołów, które będą wspomagane przez SSD czy obsługę ray-tracingu może dać jakość na poziomie 1440p.

Czytaj też: Wspinaczka po wieżowcach w Cyberpunk 2077. Tylko REDzi mogli coś takiego zrobić

Xbox Series S to dalej jednak tylko i wyłącznie sfera plotek i przecieków. Wszystko co o konsoli wiemy to w większości informacje podane przez sprawdzonych informatorów. Są to zazwyczaj porządni użytkownicy, ale wciąż – nie pracownicy Microsoftu. Ale w końcu pojawia się dowód od MS!

W nowych dokumentach przeznaczonych dla deweloperów czytamy o Xbox Lockhart czyli domniemanym Xbox Series S. Z dokumentów wynika, że devkit Project Scarlett, który jest Xboxem Series X może uruchomić tryb symulujący Xbox Series S. Microsoft informuje również, że nie wszystkie funkcje będą poprawnie działać jeśli Lockhart będzie korzystać z całej dostępnej pamięci.

Widać zatem już teraz, że to sprzęt, który będzie dawał z siebie 100%, aby za względnie małe pieniądze oferować jakość nowej generacji konsol. O jakiej cenie sprzętu mówimy? Przecieki wskazują na to, iż nowa konsola Microsoftu może kosztować tylko 200 dolarów. Ujawnienie konsoli może nastąpić w przyszłym miesiącu, kiedy to Microsoft prawdopodobnie ogłosi nową firmę, która dołączyła do Xbox Game Studios.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News