WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Macie niepowtarzalną okazję wymyślenia samochodu, który może powstać

Macie niepowtarzalną okazję wymyślenia samochodu, który może powstać

Dziś możesz wygrać nowego Jeepa, projektując Easter Egga, ale też możesz zaprojektować szwedzkiemu producentowi Polestar samochód, którego ten producent EV stworzy.

Polestar, a więc wyspecjalizowany w elektrycznych samochodach oddział Volvo ogłosił właśnie konkurs projektowy otwarty dla studentów i profesjonalistów na skalę światową. Ten już ruszył i potrwa do 26 października.

Chętni na wzięcie udziału w konkursie muszą pobawić się w jasnowidza i wymyślić samochód, którego Polestar chciałby sprzedać do 20 lat. Projektanci nie muszą więc ograniczać się do stylu, który teraz pielęgnuje marka, ale zaszaleć z własną wizją.

Czytaj też: Nowy Volkswagen Arteon już oficjalnie

Uczestnicy są proszeni o wysyłanie szkiców, albo grafik, a jeśli ich projekt „dostanie się dalej” zostanie przekształcony z pomocą szefa designu firmy, Maximiliana Missoniego w rzeczywiste modele 3D. Tan wyjaśnił zresztą powód samego konkursu (via InsideEVs):

Celem tego konkursu jest wezwanie utalentowanych projektantów do przekraczania granic i myślenia w nowych kierunkach. Z niecierpliwością czekam na niesamowite projekty promujące ekspresję designu w nowym, nowoczesnym krajobrazie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News