WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tańsze Tesle? Cena akumulatorów samochodowych firmy ciągle spada

Chociaż nie są to oficjalne informacje, to czerpiemy je z raportu EVANNEX, który wskazuje jasno – tańsze Tesle mogą nadchodzić, jako że cena ich akumulator spada.

Wszyscy na rynku EV wiedzą, że doskonała technologia akumulatorowa Tesli zapewnia jej znaczną przewagę w stosunku do innych producentów samochodów elektrycznych. Baterie tego kalifornijskiego producenta są nie tylko lepsze, ale też znacznie tańsze. Ba, ponoć tanieją z roku na rok!

Nowy raport firmy konsultingowej Cairn Energy Research Advisors zawiera z kolei pewne szczegóły dotyczące gwałtownie spadających kosztów baterii Tesli. Cairn szacuje, że koszty pakietu na poziomie firmy wyniosły 158,27$ za kilowatogodzinę w 2019 roku, co oznacza spadek o ponad 100 dolarów w porównaniu do 2015 roku. Spadek ten ma trwać nadal.

Tesla, baterie Tesli, cena Tesli, tańsze akumulatory Tesli

Tesla jest jedynym producentem samochodów, który obecnie wykorzystuje cylindryczne ogniwa akumulatorowe. Ma dodatkowo przewagę w postaci fabryki Gigafactory w stanie Nevada, która w ubiegłym roku wyprodukowała wystarczającą liczbę akumulatorów do zasilenia ponad 365000 nowych Tesli.

Jak z kolei twierdził ostatnio Elon Musk:

Musimy naprawdę upewnić się, że mamy bardzo stromy wzrost produkcji akumulatorów i nadal zmniejszać koszt za kilowatogodzinę akumulatorów.