WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Te mapy pokazują plemiona, które zamieszkiwały w przeszłości Stany Zjednoczone

Te mapy pokazują plemiona, które zamieszkiwały w przeszłości Stany Zjednoczone

14 października to w Stanach Zjednoczonych tzw. dzień ludności tubylczej. Jest to okazja do dowiedzenia się, które plemiona zamieszkiwały daną część kraju, zanim osadnicy wybili ich członków. 

Witryna nazywa się Native-Land i jest prowadzona przez kanadyjskiego developera Victora G Temprano. Temprano prowadzi również firmę Mapster, która pomaga tworzyć mapy do różnych zastosowań. Native-Land.ca rozpoczęła działalność na początku 2015 roku. Opracowując projekty rurociągów i dowiadując się więcej na ich temat, Temprano zaczął zastanawiać się, na czyich terytoriach realizowane są wszystkie te projekty. Kiedy zaczął szukać danych geograficznych oraz map, postanowił ukazać rozmieszczenie plemion zamieszkujących te tereny.

Czytaj też: Naukowcy powrócili do eksperymentu rozpoczętego w 1916 roku

Dzięki Native-Lands, twórca witryny był w stanie wykorzystać najnowocześniejsze mapy do zbadania spuścizny wielu różnych granic, które zazwyczaj są pomijane. Native-Lands nie jest projektem akademickim ani profesjonalnym, ale Temprano ogłosił w sierpniu, że zatrudnił asystenta ds. badań w celu dalszego rozwoju map wchodzących w skład strony.

[Źródło: popularmechanics.com]

Czytaj też: Kolonizacja Ameryki doprowadziła do ochłodzenia klimatu