WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Poradniki

PORADNIK: Technologia SSD – kompendium wiedzy

Jak wygląda proces testowania dysków SSD?

  • materiał na podstawie opracowania Kingston.pl

Kingston stosuje testy podczas każdego etapu produkcji, dzięki czemu nabywcy mają pewność, że otrzymują produkt zgodny z zamówieniem.

Dysk SSD zwykle przechowuje system operacyjny, aplikacje, gry i inne ważne dane, więc dla niektórych jest to jeden z najważniejszych podzespołów w komputerze. Zastanawialiście się, jak wygląda proces testowania dysków przed wprowadzeniem ich do sprzedaży? Firma Kingston, a więc jeden z liderów w produkcji nośników półprzewodnikowych, przygotowała ciekawą infografikę, która przybliża etapy testowania dysków SSD.

Procedura testowania obejmuje trzy fazy, które gwarantują odpowiednie działanie, niezawodność i jakość nośników. To właśnie dzięki wieloetapowemu procesowi testowania mamy zagwarantowane, że każdy produkt będzie pracował na odpowiednim poziomie.

Pierwsza faza dotyczy działania nośnika, a jej celem jest potwierdzenie, że SSD działa zgodnie ze specyfikacjami oraz że standardowe części dysku zostały prawidłowo wyprodukowane i poprawnie pracują.

Kolejna faza dotyczy niezawodności nośnika. Testy obciążeniowe pozwalają wychwycić awarie, które występują na początku eksploatacji produktu.

Podczas ostatniej części testów produkcyjnych, dysk SSD jest poddawany końcowej ocenie pod względem jakości. Dzięki kontroli jakości nabywcy uzyskują pewność, że otrzymują produkt w 100% zgodny z zamówieniem.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 6 STRONY: Część 6
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 6 STRONY: Część 6