Reklama
aplikuj.pl

Premiera średniaków Tecno Camon 17P i Camon 17 Pro

Tecno Camon 17P, Tecno Camon 17 Pro, specyfikacja Tecno Camon 17P, specyfikacja Tecno Camon 17 Pro

Tecno wprowadził na rynek dwa nowe smartfony w postaci Tecno Camon 17P i Camon 17 Pro. Te modele nie różnią się zbyt wiele od siebie, ale jak powszechnie wiadomo, wersja Pro bardziej zwraca na siebie uwagę czymś „ekstra”. Jak więc wypadają obok siebie te dwa najnowsze Camony?

Specyfikacja Tecno Camon 17P

Model Camon 17P jest zasilany przez chipset Helio G85, do którego energię dostarcza bateria o pojemności 5000 mAH, która obsługuje ładowanie mocą 18 W. Zasila ona również 6,8-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczość Full HD+ (1080 x 2460 pikseli), co przekłada się na 395 (ilość pikseli na cal). Ekran osiąga szczytową jasność na poziomie 500 nitów, a stosunek ekranu do obudowy wynosi 82%.

Czytaj też: Specyfikacja Zenfone 8 Mini Asusa wyciekła

Na przodzie smartfona kamerka do selfie jest 16 Mpx jednostką, która znajduje się tradycyjnie w specjalnym dla niego wycięciu w formie „dziury w ekranie”, co możecie podejrzeć na grafice poniżej. Na jego tyle z kolei mieści się konfiguracja czterech aparatów, z czego ten główny posiada 64 Mpx jednostkę, a obok niego, w wertykalnej konfiguracji znalazły się dodatkowo: obiektyw makro (2 Mpx), czujnik głębi (2 Mpx) oraz jednostka ze sztuczną inteligencją.

Wiemy też, że będziemy mogli wybrać smartfon pośród trzech dostępnych kolorów: Frost Silver, Magnet Black oraz Spruce Green.

Czytaj też: Data premiery Honor Play 5. Szykujcie się na dwa modele

Co ma do zaoferowania Camon 17 Pro?

Wersja Pro jest już zasilana przez chipset Helio G95, a jego bateria również posiada pojemność 5000 mAH, choć obsługuje już szybsze ładowanie o mocy 25 W. Oba te urządzenia działają na systemie HiOS 7.6 opartym na Androidzie 11.

Camon 17 Pro, podobnie jak wersja podstawowa, posiada 6,8-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FHD+, ale jego częstotliwość odświeżania wynosi już 90 Hz. Jeśli chodzi o aparaty w tym smartfonie, różnica występuje w przednim aparacie do selfie, ponieważ zamiast 16-megapikselowej, otrzymał on 48 Mpx matrycę. Kolejną różnicą jest zamiana na tyle, bo w miejsce obiektywu z SI trafił obiektyw ultraszerokątny.

Czytaj też: Czy to najlepszy budżetowy smartfon? Spójrzcie na UMIDIGI A11

Opcji kolorystycznych w tym smartfonie mamy mniej, bo warianty obejmują tylko Dream Silver i Malibu Blue. Czy Camon 17 Pro wyróżnia się czymś jeszcze? Tak, bo dwoma głośnikami w konfiguracji stereo, a nie jednym mono.

Cena i dostępność

Oba smartfony jak na razie dostępne są tylko w Nigerii i Kenii, ale oczekuje się również ich dostępności w innych regionach. Nie wiemy, czy istnieje tylko jedna wersja dla każdego, ale z tego co wiadomo na ten moment, za Camon 17P z wariantem 6/128 GB będziemy musieli zapłacić 236 $ (około 886 złotych), natomiast cena za Camon 17 Pro z opcją 8/256 GB wyjdzie nas 317 $ (około 1190 złotych).