Reklama

Telewizory Samsung QLED są bezpiecznie. Potwierdzają to atesty

Samsung QLED, Samsung QLED atesty

Międzynarodowe instytucja przetestowały telewizory Samsung QLED w zakresie bezpieczeństwa. I teraz już możemy być pewni, że telewizory QLED 8K oraz 4K „nie powodują zagrożenia fotobiologicznego LED”. Są też bezpieczne dla naszych oczu, a to dobra wiadomość.

Atesty potwierdzają: telewizory QLED bezpieczne dla użytkowników

Amerykańska organizacja Underwriters Laboratories (UL), niemiecka Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) przebadały telewizory Samsung QLED, a wydane przez nich certyfikaty potwierdzają bezpieczeństwo sprzętu. Oznacza to, że Samsung jest pierwszym producentem telewizorów, który pomyślnie przeszedł potrójną weryfikację. teraz nie musimy się bać, bo wiadomo, że telewizory QLED są bezpieczne dla naszych oczu i spełniają standardy bezpieczeństwa fotobiologicznego i wzroku.

Obie instytucje przetestowały modele 8K 65Q900T i 4K 65Q90T, bo to one emitują najjaśniejsze światło w zakresie światła niebieskiego, promieni ultrafioletowych i podczerwonych spośród linii urządzeń QLED firmy Samsung z 2020 roku.

Czytaj też: Grafiki pokazujące iPhone 12 oraz Apple TV już są!

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły oferty T-Mobile GO!

Czytaj też: Huawei Mate 40 będzie dostępny w nietypowym kolorze

Yong Hoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w firmie Samsung Electronics podkreśla

Telewizory Samsung QLED emitują światło o wysokiej luminancji i jasności, jednak zostały zaprojektowane tak, by chronić wzrok użytkowników, a jednocześnie zapewnić im prawdziwie wciągające wrażenia podczas oglądania. To dla nas ogromne wyróżnienie, że UL i VDE doceniły nasze wysiłki w tym zakresie. W przyszłości dołożymy starań, by również kolejne urządzenia miały na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News