Reklama
aplikuj.pl

Ten egzoszkielet pomoże w rehabilitacji osób w różnym wieku

egzoszkielet do rehabilitacji

Zespół inżynierów z Dream Motion oraz z ATMAT pracuje nad egzoszkieletem, który pomoże w rehabilitacji wielu osób. Będzie on mógł być wykorzystywany w domu oraz w warunkach klinicznych.

Większość robotycznych urządzeń do rehabilitacji przeznaczonych jest tylko dla dorosłych. Projekt, nad którym pracują inżynierowie, ma pomóc osobom w różnym wieku – także dzieciom czy młodzieży.

Czytaj też: Jak wyglądały początki nowojorskiego metra?

Egzoszkielet będzie wyposażony w inteligentne rozwiązania, zaawansowany system telemetryczny oraz specjalne wyposażenie (chodzik, kule czy stanowisko do ćwiczeń). Będzie to modułowa konstrukcja, która pozwoli na dostosowanie urządzenia do osoby, która aktualnie będzie z niego korzystała.

Całość będzie dostępna dla osób od 6. roku życia. Dzieci otrzymają sprzęt, który będzie do nich dopasowany i będzie zmieniał się wraz z wiekiem. Takie podejście z pewnością odciąży rodziców, którzy teraz muszą co jakiś czas zmieniać sprzęt do rehabilitacji.

Koszty rehabilitacji prywatnej w Polsce są ogromne, a kolejki do NFZ wcale nie są mniejsze. W związku z tym takie rozwiązanie naprawdę może ułatwić życie nie jednej polskiej rodzinie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News