Reklama
aplikuj.pl

Nowy materiał mundurów Armii USA budzi w nas zazdrość

Na każdym froncie przyda się każde, nawet najmniejsze udogodnienie dla wojujących żołnierzy i dlatego Armia USA dba nawet o rewolucję w materiale dla mundurów.

Nowy materiał pochodzi z University of Massachusetts Lowell Center for Advanced Material gdzie zespół naukowców stworzył materiał z połączenia nylonu, bawełny i nietoksycznych chemikaliów, który jest nie tylko ognioodporny, ale także odstrasza owady. Możemy więc im zazdrościć przez brak potrzeby walki z komarami.

Dziś mundury stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie z cyfrowym kamuflażem, ochroną przed czynnikami biologicznymi i chemicznymi, czy wybuchami, a nawet z rękawicami samonagrzewającymi (via New Atlas).

Test odporności na ogień

Nie jest łatwe więc stworzenie czegoś, co jeszcze sprawdzi się w każdym klimacie, będzie łatwe do prania, oddychające, a jednocześnie trwałe, ognioodporne i odstraszające owady.

Czytaj też: CIA po latach ujawniło nuklearnego drona do szpiegowania komunistów

Dodajmy do tego chęć współpracy tylko z dostawcami na terenie USA, przy jednoczesnej dbałości o środowisko i utrzymaniu cen na stosunkowo niskim poziomie i voila, zadanie stworzenia nowego munduru dla żołnierzy staje się nie lada wyzwaniem. Temu jednak sprostał zespół, czego owoc zobaczymy już na wystawie American Chemical Society (ACS) tej jesieni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News