WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ten Nissan Skyline GT-R z silnikiem RB30, to istna rakieta

Modele Skyline GT-R są już praktycznie legendami, jeśli chodzi o występy na torach i nic dziwnego, co udowadnia kolejny przykład tego cacka.

Chociaż najnowszy Nissan GT-R już jest niezwykle popularnym samochodem typu drag, ale starsze modele są równie interesujące na scenie i wystąpieniu pod tytułem „najszybciej pokonaj 1/4 mili” na prostej. Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego, bo bijący rekord za rekordem egzemplarz R32.

Odpowiada za niego Maatouks Racing z Australii i wygląda na to, że jest tak hardcorowy, jak tylko to możliwe. Pod jego maską znalazł się silnik Nissana RB26, czyli rzędowa szóstka, którą podkręcono z 2,6 do 3 litrów, gwarantując jej nazwę RB30.

Resztę dopełniło turbodoładowanie, dzięki któremu model może pochwalić się mocą ponad 1000 koni mechanicznych. Najbardziej ciekawe dodatki? Zdecydowanie niestandardowe skrzydło i spadochron do hamowania z tyłu.

Co najważniejsze, samochód był w stanie pobić swój własny rekord najszybszego samochodu napędzanego RB30. W listopadzie (powyższy materiał) pokonał ćwierć mili w 6,57 sekundy przy prędkości 336.3 km/h, a teraz dokonał tego w 6,55 sekundy i prędkości 352.4 km/h. Na to jednak nie mamy żadnego materiału. na ćwierć mili pod koniec ubiegłego roku, ustalając czas na 6,57 sekundy przy prędkości 209 mil na godzinę. Przez cały dzień samochód rutynowo podnosił przednie koła z ziemi podczas startu, tworząc naprawdę fajne wideo.

ŹRÓDŁO: Road and Track