WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Doczekamy się elektrycznego terenowego Volkswagena?

Volkswagen zarezerwował właśnie na swój użytek nowy znak towarowy dla modelu e-Thing (z angielskiego „elektryczna rzecz”), co wskazuje na nowy elektryczny pojazd terenowy.

Niemiecki producent samochodów ma już swoją rodzinę nowych pojazdów elektrycznych ID opartych na swojej platformie elektrycznej MEB. ID.3 już zmierza do klientów, ID.4 czeka na swoją premierę, a za tym duetem jest jeszcze kilka w formie koncepcji, wśród których nas najbardziej interesuje ID Buggy.

Ostatnio często jest nam dane podziwiać w pełni elektryczne koncepty samochodów od wielu firm, ale wśród nich panują w znakomitej większości modele przeznaczone na drogi publiczne. Dlatego też przed rokiem pomysł Volkswagena na elektrycznego buggy, inspirowanego dawnymi czasami przyciągnął sporo uwagi.

Wtedy byliśmy pewni, że powyższy “żuczek” nie trafi na rynek i był tylko idealną okazją na pokazanie wszechstronności platformy MEB. Koncept bazował na dużych i masywnych kołach, miał wysoki prześwit, ale został pozbawiony dachu i drzwi. Był wyposażony w akumulator o pojemności 62 kWh oraz silnik elektryczny o mocy 201 KM napędzający tylne koła.

Czytaj też: Pojedynek cacek AMG. Mercedes-AMG GT 63 S kontra AMG E63 S

Na początku tego roku pojawiły się z kolei doniesienia (via Electrek), że ​​VW jest naprawdę zainteresowany wypuszczeniem elektrycznego pojazdu terenowego w ciągu najbliższych kilku lat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News