Reklama
aplikuj.pl

Latające samochody coraz bliżej? Publiczne testy SkyDrive SD-03

Chociaż ten wielki jednomiejscowy dron, latający samochód, czy taksówka (zależnie do jakiego określenia przywykliście) odbyła swój publiczny lot, nawet nie wiemy, co ma do zeoferowania.

Mowa o modelu SD-03 firmy SkyDrive, który po kwietniowym wzniesieniu się w powietrze, obył ostatnio swój pierwszy publiczny lot demonstracyjny. Ten wielki dron jest na swój sposób elegancki, dzierżąc białe, obłe nadwozie z wielkimi światłami LED w kształcie litery H z przodu i T z tyłu.

SD-03 jest elektrycznym pionowzlotem, który przetransportuje tylko jednego człowieka (pilota) za sprawą swoich czterech par wirników. Jest to spora zabawka przez samą rozpiętość śmigieł, bo przy wysokości rzędu 2 metrów przypomina kwadrat o boku 4 metrów (via New Atlas).

Każdy wirnik, którego można osłonić, jest napędzany własnym silnikiem elektrycznym, co stanowi zabezpieczenie przed awarią jednostki. Ta na szczęście nie wystąpiła podczas demonstracji, podczas to której SD-03 leciał nad polem testowym Toyoty o powierzchni 1 hektara przez około cztery minuty.

Czytaj też: Dzięki sieci 5G mogą sterować koparką z domu

Podczas testu za sterami siedział ludzki pilot, ale system komputerowy zadbał o stabilność i bezpieczeństwo lotu. Obecnie firma zamierza poszerzyć zakres badań, aby sprawdzić technologię w różnych warunkach, z zamiarem uzyskania zgody na loty poza poligon testowy do końca tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News