Reklama

Tesla dopnie celu? Elon Musk prosi pracowników

Tesla dopnie celu, Elon Musk prosi pracowników, cel Tesli, produkcja Tesli, cel produkcyjny Tesli

Lepiej usiądźcie, bo ostatnio Elon Musk poprosił swoich pracowników o danie z siebie wszystko, aby przynajmniej w tym roku osiągnąć cel zapowiadany na 2018 rok. Może tym razem Tesla dopnie celu?

Pół miliona Tesli w 2020 roku

W ramach małego historycznego tła warto wspomnieć, że Musk zapowiadał, że z linii produkcyjnych Tesli w 2018 roku wyjedzie pół miliona samochodów, a w 2020 roku cały milion. Jak możecie się domyślać, nie udało się osiągnąć tego celu, a sam prezes firmy sam przyznał, że nie jest dobry w przewidywaniu (via Teslarati).

Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen
Czytaj też: Obejrzyjcie pierwszy salon Tesli w Polsce na nagraniu
Czytaj też: Co zapewniają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?

W ostatniej wiadomości dla pracowników Elon Musk poprosił jednak swoich pracowników, aby „poszli na całość” i razem z firmą dopięli planu wyprodukowania pół miliona egzemplarzy elektrycznych Modeli do końca tego roku. Czy to się uda? Dowiemy się zapewne albo z Twittera prezesa, albo z podsumowania finansowego.

Czytaj też: Unikalny roadster Tesli aż oślepia swoją wyjątkowością
Czytaj też: Elektryczny Jaguar J-Pace zawalczy z Modelem X Tesli?
Czytaj też: Tesla ulepszy zasięg Modelu Y? Nowe odkrycie na to wskazuje

Jednak nawet jeśli Tesli uda się wreszcie po raz pierwszy dostarczyć 500000 samochodów na całym świecie w ciągu roku, dobrze byłoby, gdyby te dostawy były rzeczywiście szczęśliwe. Mowa głównie o problemach konstrukcyjnych i małych skazach, które za sprawą rozczarowanych nabywców regularnie pojawiają się w sieci.