WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tesla Model Y pokaże się nam w pełnej krasie już wkrótce

Tesla Model Y pokaże się nam w pełnej krasie już wkrótce

Nie minął miesiąc od naszego małego podsumowania informacji na temat samochodu elektrycznego Tesla Model Y, a już teraz mamy pewność, że wkrótce ten zostanie ujawniony światu. Poinformował o tym sam Elon Musk, zapewniając, że nowy samochód w ofercie Tesli zostanie zaprezentowany na tegorocznej imprezie w Los Angeles wraz z ujawnieniem szczegółów technicznych.

To z kolei sprawia, że Model Y będzie tak naprawdę piątym pojazdem elektrycznym tej firmy i czymś wyjątkowym, bo crossoverem, a dokładnie to kompaktowym SUVem. Zostanie oparty na tym samym podwoziu, co Model 3, utrzymując oczywiście pełen elektryczny charakter. Będzie przy tym 10% większy od wspomnianego sedana, co oznacza, że będzie kosztował nieco więcej, a jego akumulatory nie będą pozwalać na tak długie podróże. Spekuluje się, że cena będzie wynosić około 38500$, zważywszy na to, że Model 3 można już dorwać za 35000$.

Model Y, being an SUV, is about 10% bigger than Model 3, so will cost about 10% more & have slightly less range for same battery

— Elon Musk (@elonmusk) March 3, 2019

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych już 14 marca podczas imprezy w Los Angeles, na której Model Y będzie dostępny do jazd próbnych. Elon Musk ujawnił także, że Tesla przygotowuje się do wprowadzenia trzeciej już wersji stacji Supercharger w najbliższą środę.

Czytaj też: Kierowca Tesla Model S zginął w płomieniach

Źródło: Twitter