Reklama

Tesla wreszcie doczekała się odpowiedniego konkurenta?

Wreszcie do tego doszło. Najnowszy i najbardziej obiecujący rywal Tesli, czyli Lucid Motors szykuje do ujawnienia swój model Air, który najwidoczniej zmierzył się z samochodem Tesli.

O sedanie Lucid Air wspomina się, jako o rywalu Tesli nie bez powodu, bo ten ma rozwalać Model S pod kątem zasięgu i szybkości ładowania. Firma pochwaliła się, że w najlepszym wydaniu debiutujący w przyszłym miesiącu Air znajdzie się zestaw akumulatorów pracujący przy napięciu 900 V o pojemności około 130 kWh, a więc o jakieś 30 kWh więcej w porównaniu do Modelu S Tesli.

Nie jest więc przypadkiem to, że Lucid Air chwali się zasięgiem EPA rzędu 517 mil, czyli 832 kilometrów. Te imponują nawet na tle najlepszego pod tym kątem Modelu S Tesli, który chwali się 402 milami (647 km) zasięgu na jednym ładowaniu. Teraz tylko trzeba czekać na oficjalny debiut samochodu i potwierdzenie ze strony agencji EPA.

Czytaj też: Obejrzyj jak Model Y Tesli walczy ze znacznie mocniejszym BMW X6M

Wczoraj dowiedzieliśmy się z kolei, że Lucid Air będzie nie tylko oferował najokazalszy zasięg ze wszystkich pojazdów elektrycznych, ale także będzie ładował się szybciej niż jakikolwiek inny EV, bo mocą 300 kW. Pozostaje więc pytanie – co z wydajnością?

Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, patrząc po powyższym teaserze.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News