„Bezpieczeństwo to klucz do sukcesu”. Takie myśli możemy wysnuć z ostatniego wpisu Elona Muska, który ujawnił, że Tesla w najbliższym czasie udostępni innym producentom samochodów autonomicznych swój kod źródłowy dotyczący bezpieczeństwa.

Co ciekawe, to nie pierwsza taka sytuacja. Wcześniej firma była poniekąd zmuszona ujawnić publice swój kod jądra i autopilota, który jednak nie mógł znaleźć specjalnego zastosowania u konkurencji. Tym jednak razem Tesla to właśnie konkurencji dedykuje swój źródłowy kod bezpieczeństwa za zupełną darmochę. Wszystko przez chęć stworzenia jeszcze bezpieczniejszych samochodów autonomicznych przyszłości.

Czytaj też: Elon Musk rozważa przejęcie w całości firmy Tesla

Firma nie ustaliła jednak dokładnego terminu i wiemy tylko tyle, że będzie to miało miejsce „wkrótce”. To jednak i tak całkiem szczodry ruch po stronie Tesli, która przecież pracowała nad wspomnianym kodem długie lata. Jeśli pozwoli to innym przeskoczyć kamień milowy podstawowego bezpieczeństwa, to taki ruch będzie naprawdę korzystny dla rynku. No, przynajmniej z naszego punktu widzenia, bo Tesla po prostu da coś za zupełną darmochę swoim konkurentom na rynku.

Polestar 2 – Volvo rzuci rękawice samochodowi Tesla Model 3

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Tesla

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!