WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia be quiet! Dark Rock Pro TR4

Ostatnie chłodzenie pod TR4, którego test Wam przedstawimy, to model be quiet! Dark Rock Pro TR4. Firma znana jest z wysokiej jakości produktów, które także cechuje znakomita wydajność. Czy i tym razem tak będzie?

Chłodzenie zapakowane zostało w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy zestaw montażowy, instrukcję, dodatkowe klipsy dla wentylatorów, pastę termoprzewodzącą, przejściówkę 2x 4 pin na 1x 4 pin oraz śrubokręt. Montaż jest naprawdę prosty a instrukcja w języku polskim tylko w tym pomaga. Śrubokręt jest niezbędny do montaży, ale jest na tyle dobry, że przyda się także przy innych działaniach. Gwarancja wynosi 3 lata.

Wygląd

Be quiet! przyzwyczaiło nas już do eleganckiego wyglądu swoich chłodzeń. Nie inaczej jest w tym wypadku. Dark Rock Pro TR4 jest całe czarne dzięki czemu świetnie będzie się prezentowało w obudowach. Jego dokładne wymiary to 162,8 mm x 136 mm x 120,7 mm i waży on 1,18 kg. Dark Rock Pro TR4 podstawkę wykonaną na idealne lustro oraz siedem 6 mm ciepłowodów. Jest to konstrukcja dwu wieżowa posiadająca specjalnie wykonane finy (jest ich 90 sztuk), które mają pozytywnie wpływać na przepływ powietrza. Jakość wykonania jest bardzo dobra i nie mam co firmie zarzucić.

Wraz z chłodzeniem otrzymujemy dwa wentylatory. Są to modele Silent Wings 3 135 mm i 120 mm. Ich maksymalne prędkości wynoszą kolejno 1200 RPM i 1500 RPM a głośność wynosi 24,3 dBA. Oparte zostały one o łożysko Fluid Dynamic. Ich żywotność oceniana jest na powyżej 300 tysięcy godzin. Posiadają one złącze PWM oraz kable o długości 220 mm.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

Chłodzenie zdeklasowało konkurencję pod względem wydajność. Zdecydowanie najlepiej chłodzi ono Threadrippera, a różnice potrafią być bardzo duże. Sama kultura pracy jest też bardzo dobra, nawet na maksymalnych obrotach.

Be quiet! Dark Rock Pro TR4 powinien kosztować około 400 zł. Jest to zdecydowanie najlepsze chłodzenie na TR4, jakie miałem w rękach. Nie dość, że jest znakomicie wykonane, świetnie wygląda, oferuje banalny montaż to jeszcze jest najwydajniejsze. Różnice są naprawdę ogromne i konkurencja została pozostawiona w tyle. Kultura pracy także jest znakomita – chłodzenie jest przyzwoite nawet na największych obrotach. Jeśli wiec szukacie czegoś naprawdę najlepszego na TR4 to be quiet! Dark Rock Pro TR4 powinien stać się Waszym wyborem.