Reklama

Test chłodzenia Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance

test Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance, recenzja Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance, review Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance, opinia Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance

Prawie rok temu mieliśmy okazję przedstawić Wam test chłodzenia Scythe Kotetsu Mark II. Od tego czasu firma zdążyła zaktualizować swoją serię i dołączyć do TUF Gaming Alliance. Czy zmiany dotyczą tylko wyglądu, a wydajność pozostała taka sama?

Już po opakowaniu widać, że chłodzenie należy do serii akcesoriów Asusa. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, małą ilość pasty oraz 4 klipsy na wentylatory. Montaż jest bardzo łatwy i przyjemny, jak to zawsze jest u Scythe. Cztery klipsy oznaczają możliwość dodania jeszcze jednego wentylatora. Wśród dodatków zabrakło mi kontrolera podświetlania, ale można to tłumaczyć przeznaczeniem dla płyt głównych Asusa, które obsługują podświetlenie Aura.

Chłodzenie wygląda rewelacyjnie. Na samej górze znajduje się nakładka utrzymana w kolorystyce charakterystycznej dla TUF Gaming Alliance. Sam wentylator też jest podświetlany i można nim sterować za pomocą Asus Aura. Razem całość wygląda znakomicie. Sam radiator niczym nie różni się od zwykłej wersji. Ponownie jest podstawka wykonana na lustro oraz cztery 6 mm ciepłowody. Wykonanie jest bardzo dobre.

Wentylator to podświetlany model Kaze Flex 120 PWM. Jego parametry są identyczne, jak u poprzednika, czyli maksymalnie 1200 RPM, 51,17 CFM oraz 24,9 dBA. Różnica dotyczy kolorystyki oraz dodatkowego wyjścia RGB 4 pin, które można, a nawet należy podłączyć do płyty głównej.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypadło w testach bardzo podobnie do poprzedniej wersji. Różnice są minimalne i wynikają one prędzej z błędów pomiarowych niż z rzeczywistych różnic. Chłodzenie jest więc bardzo wydajne jak na swoją konstrukcję oraz stosunkowo ciche. Może być słyszalne na 1200 RPM, ale będzie to raczej lekki wietrzyk, a nie huragan.

Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance kosztuje ok. 40 dolarów, czyli około 150 zł. Jeśli trafi do Polski to cena z pewnością będzie wyższa. W mojej opinii posiada ono jedną wadę – brak dołączonego kontrolera, który zwiększyłby zainteresowanie chłodzeniem. Poza tym jest świetne. Dzięki podświetleniu i specjalnym designie wygląda znakomicie i w obudowie z oknem będzie się świetnie prezentowało. Wydajność jest świetna, jak na taką konstrukcję, także pozytywnie oceniam kulturę pracy. Jeśli Polskie sklepy nie przesadzą z ceną, to Scythe Kotetsu Mark II TUF Gaming Alliance będzie świetnym wyborem dla osób szukających chłodzenia RGB pod Asusa oraz liczących na dobre wyniki wydajnościowe.