WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ile mocy straciło to Ferrari 348 po 30 latach?

Ostatnio wyłania się nowy trend sprawdzania, ile to mocy tracą z upływem lat samochody. Zwłaszcza te, które na karku mają już kilka dekad, a łącznie trzema może pochwalić się również to stare Ferrari 348.

Zgodnie z opisem wideo samochód miał kilka problemów z silnikiem rok temu, ale większość z nich została naprawiona w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponadto niedawno wszystkie drobne problemy z czujnikami zespołu napędowego zostały wyeliminowane, a silnik wydaje się być w dobrym stanie.

Dla przypomnienia, Ferrari oferowało 348 tylko z jednym silnikiem, a była to 3,4-litrowa jednostka V8, która trafiała do 348 Speciale, 348 Challenge, 348 GTB, GTS i Competizione. W zależności od konkretnego wariantu, układ napędowy zapewniał od 296 do 316 koni mocy.

Ile z tej wydajności pozostało temu konkretnemu egzemplarzowi Ferrari 348 po prawie 30 latach spędzonych na drogach i szeregu kompleksowych napraw?

Czytaj też: Model S Tesli pokonany! Lucid Air najszybszym elektrycznym sedanem

Najwyższy uzyskany wynik na hamowni wyniósł 268 koni mechanicznych i 290 Nm momentu obrotowego. Oczywiście liczby te mierzone są przy kołach, co oznacza, że ​​możliwości silnika powinny wynosić około 308 KM i 333 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News