WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Huawei Watch GT 2e. Dawno nie używałem tak wygodnego zegarka

Kiedy kilka tygodni temu pisałem o przeciekach na temat specyfikacji Huaweia Watch GT 2e pomyślałem – przecież to nie ma sensu. Wystarczyło wypuścić na rynek model GT 2 z nowymi paskami. Po testach Watch GT 2e wiem, że dosyć mocno się pomyliłem. Bo choć zegarek faktycznie nie różni się mocno od poprzednika, to używa się go nieco inaczej.

Zestaw i specyfikacja

Watch GT 2e jest sprzedawany z podstawowym zestawem składającym się z pakietu instrukcji oraz ładowarki z gniazdem USB-C i kablem USB.

Specyfikacja:

  • obudowa o wymiarach 53 x 46,8 x 10,8 mm, masa 43 gramy (bez paska), wodoszczelna (5 ATM),
  • ekran AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 piksele, dotykowy,
  • układ Kirin A1, 4 GB pamięci wbudowanej (ok 2 GB dostępne dla użytkownika),
  • pulsometr z opcją mierzenia poziomu nasycenia krwi tlenem, GPS, miernik stresu i jakości snu, łączność Bluetooth 5.1,
  • akumulator o pojemności 455 mAh,
  • cena: 699 zł.

Zegarek marzenie. Żeby każdy był tak wygodny…

Huawei Watch GT 2e ma bardzo sportowy styl. Gumowy pasek dostępny w różnych kolorach, dodatkowo mocno podziurawiony, co pozytywnie wpływa na przepływ powietrza. Trochę taki Apple Watch w wersji Sport.

Okrągłą tarczę otacza skala ułatwiająca odczytanie godziny przy ustawieniu klasycznej, wskazówkowej tarczy. Szkło chroniące ekran bardzo minimalnie zagina się przy brzegach, co tworzy bardzo ładną iluzję optyczną. W praktyce załamanie jest mniejsze niż się wydaje.

Koperta zegarka z daleka sprawia wrażenie plastikowej. To zasługa pokrycia go matową farbą. W rzeczywistości jest to solidny metal. Na prawym boku znajdziemy dwa przyciski.

Dekiel jest plastikowy, co jest standardem w smartwatchach z pulsometrem.

Pasek jest bardzo miękki i elastyczny, ale przy tym sprawia wrażenie bardzo solidnego. Jest zamocowany pod lekkim skosem, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do ręki. Nadal można go w prosty sposób wymienić na inny. Wystarczy odblokować metalowe zapadki.

Watch GT 2e jest lekki, a w połączeniu z miękkim paskiem jest piekielnie wygodny. Po kilku spotkaniach ze skalpelem moja lewe ręka jest bardzo wrażliwa na noszenie… czegokolwiek. Zazwyczaj większość zegarków zaczyna mnie męczyć po kilku godzinach. Watch GT 2e, jak mało który zegarek, mogę nosić bez przerwy. Genialnie przylega do ręki i w zasadzie zdarzało mi się zapomnieć, że faktycznie mam go na sobie. Uwierzcie mi, że pod względem wygody ciężko o lepszą rekomendację.

Muszę też wspomnieć o tym, że w czerwonej wersji Watch GT 2e jest zwyczajnie bardzo ładny.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Ekran. parowanie
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Ekran. parowanie