Reklama

Test inteligentnej wagi realme Smart Scale

smart scale od realme, realme,

Wygląda na to, że nawet w kwestii wag łazienkowych warto zainteresować się inteligentnymi urządzeniami, takimi właśnie jak oferowana przez firmę realme Smart Scale. Jednak czy faktycznie jest to produkt, na który warto wydać pieniądze? Co nam taka inteligentna waga oferuje?

realme Smart Scale wygląd i pierwsze włączenie

Inteligentna waga realme Smart Scale zapakowana jest w schludny karton. W środku dostajemy właściwe urządzenie i instrukcję obsługi. Nic więcej, bo tak naprawdę do użytkowania nie potrzebujemy niczego więcej. Waga jest zasilana czterema bateriami AAA, które dostajemy już w zestawie, więc od razu po wyjęciu z pudełka możemy ją uruchomić. Oczywiście, z realme Smart Scale możemy korzystać jak ze zwyczajnej wagi łazienkowej. Kładziemy ją na równej powierzchni, stajemy i dostajemy wynik na wyświetlaczu LED. Jeśli postoimy na niej chwilę dłużej dostajemy kolejny parametr – tętno, a tego w tradycyjnych wagach nie znajdziemy.

Jednak swoje możliwości realme Smart Scale ujawnia dopiero po połączeniu jej z dedykowaną aplikacją realme Link, którą pobierzemy zarówno z App Store jak i Google Play. Tam musimy utworzyć swój profil, sparować naszą wagę z telefonem i dokonać pierwszego pomiaru. Wtedy dzieje się największa „magia”, bo dostajemy wgląd w parametry naszego ciała, które do tej pory mogliśmy uzyskać jedynie podczas sesji treningowych lub wizyt u lekarza. Tymczasem teraz będziemy mieli je w domu i „pod ręką”. realme Smart Scale podaje aż 16 kluczowych informacji na temat naszego ciała.

Jakich informacji dostarcza realme Smart Scale?

Pierwszą i najbardziej podstawową jest waga, a kiedy w aplikacji wpiszemy wzrost od razu dostaniemy wskaźnik BMI, wraz z opisem naszej sylwetki i wskazaniami, ile ewentualnie powinniśmy zrzucić lub jakie ćwiczenia podjąć, by nasza sylwetka była jeszcze lepsza.

Oprócz tego w realme Link znajdziemy informacje o:

  • procentowej i kilogramowej zawartości tkanki tłuszczowej,
  • kilogramowej i procentowej masie mięśniowej,
  • wieku biologicznym,
  • wskaźniku trzewnej tkanki tłuszczowej,
  • wskaźniku podstawowej przemiany materii,
  • beztłuszczowej masie ciała,
  • zawartości wody w organizmie,
  • poziomie białka,
  • tkance kostnej,
  • masie mięśni szkieletowych.

Przy każdym z tych parametrów pojawi się wskaźnik pojawia się informacja, czy nasz wynik jest niski, standardowy albo idealny (w niektórych parametrach jest również określenie Wysoki) biorąc pod uwagę naszą wagę i wzrost. Przy pomiarach kilka dni z rzędu wyświetla się też mała strzałka, która wskazuje na poprawę lub pogorszenie wyniku w stosunku do poprzednich pomiarów. Jeśli nie wiemy, co oznacza dany wynik aplikacja dostarcza nam najważniejszych informacji teoretycznych, a także poda propozycje ćwiczeń, jakie mogą wpływać na polepszenie wyniku, a rubryka przegląd  w kilku słowach opisze, czy nasze parametry w tym zakresie są dobre, czy może warto coś z nimi zrobić.

realme Smart Scale za pośrednictwem aplikacji realme Link umożliwia nam ustalenie celu wagowego, jaki chcemy osiągnąć. Dokonując systematycznych pomiarów będziemy widzieli jak dużo pracy jeszcze przed nami, a aplikacja każdego dnia poda pokaże nam ile już udało nam się zrzucić (lub przytyć, zależy jaki efekt chcemy osiągnąć), wraz z wartością procentową w stosunku do ustalonego celu. Oczywiście dodatkowo mamy możliwość udostępnienia naszych postępów bliskim, albo np. trenerowi, gdy z takowym współpracujemy. Pomiarów dokonujemy stojąc boso na wadze, dzięki temu jest ona w stanie podań nam prawidłowe wyniki.

Czytaj też: Test ładowarki Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger
Czytaj też: Test Vivo Wireless Sport. Mobilne słuchawki godne sportowców?
Czytaj też: Test Xiaomi Mi Smart Band 5 – po trzech latach wróciłem do Mi Banda

Z inteligentnej wagi realme mogą korzystać także nasi znajomi i domownicy

Bardzo przydatną rzeczą, jaką oferuje nam realme Smart Scale jest opcja dodawania w aplikacji także innych profili, dzięki czemu swoją wagę i stan organizmu mogą kontrolować także inni domownicy lub nawet nasi znajomi. By dodać kolejną osobę wystarczy wejść w nasz pomiar, kliknąć na ikonkę naszego profilu, skąd zostaniemy przekierowani do opcji „Przełącz użytkownika”, a tak dostaniemy możliwość dodania kolejnej osoby. Podobnie jak w naszym przypadku należy podać jej imię, datę urodzenia, wzrost i płeć. Chętni mogą dołączyć też zdjęcie. Pomiędzy użytkownikami można się wygodnie przełączać, a jeśli nawet zdarzy się, że ktoś zważy się na naszym profilu, nie ma problemu – błędny wynik zawsze można usunąć.

Dodatkowe informacje o realme Smart Scale

Jak już wspomniałam inteligentna waga realme w połączeniu ze specjalną aplikacją pozwala nam nie tylko na kontrolę wagi, ale również analizę 16 parametrów ciała. Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 150 kg, za dokładność pomiaru wynosi 50 g. Waga łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth 5.0. Platforma jest szklana, wykonana ze szkła hartowanego, posiada też antypoślizgowe nóżki. Waży zaledwie 1,69 kg , a jej wymiary wynoszą 30×30 cm i 2,3 cm wysokości. Jest więc wielkości standardowego urządzenia tego typu. realme Smart Scale zasilają 4 baterie AAA dołączone w zestawie. Według informacji producenta dzięki trybowi czuwania Stand-by waga może wytrzymać nawet rok bez konieczności ich wymieniania. Dodatkowo wyłącza się automatycznie, więc nie musimy się martwić, że będzie niepotrzebnie „zżerać baterie”.

Waga dostępna jest w kolorze białym i niebieskim, ma estetyczny, minimalistyczny wygląd. Na jej powierzchni odznaczają się cztery srebrne okręgi, które pokazują nam gdzie stawać podczas ważenia. Podczas wykonywania pomiarów, jeśli chcemy by zapisały się one w aplikacji należy mieć ją otwartą na naszym koncie. Czasem pojawiają się również aktualizacje wagi, więc będzie trzeba poczekać chwilę, by urządzenie się zaktualizowało. Korzystam z realme Smart Scale tydzień i w tym czasie dostałam dwa uaktualnienia.

Podsumowanie testu realme Smart Scale

Na rynku mamy wiele elektronicznych wag łazienkowych, przybywa również inteligentnych urządzeń tego typu, których przykładem jest właśnie realme Smart Scale. Po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć, że jest to naprawdę świetne urządzenie dla każdego, kto chce na bieżąco monitorować stan swojego organizmu w wypisanym wcześniej zakresie. Wraz z aplikacją możemy też śledzić postępy naszych treningów, bo na bieżąco mamy wgląd w postępy, które robimy. Jest to też idealne urządzenie dla osób, które chcą zacząć zdrowy styl życia, a nie do końca jeszcze wiedzą, co powinni robić. Propozycje ćwiczeń i zachowań bardzo pomagają, a także mobilizują do poprawy. Jest to ogromne udogodnienie, bo teraz wszystkie parametry, które wcześniej mogliśmy poznać jedynie podczas badań mamy na wyciągnięcie ręki w domu.

Patrząc na ceny zwykłych wag łazienkowych, które zwykle oscylują w granicach 30-50 zł, nie ma się co wahać przed zakupem realme Smart Scale. Inteligentna waga realme kosztuje jedynie 99 zł, więc cenowo różnica nie jest duża, a w zamian dostajemy dostęp do naprawdę wielu istotnych informacji na temat naszego ciała.

Urządzenie dostępne jest w oficjalnych sklepach producenta realmeshop.pl oraz sklep-realme.pl, a także w sklepach sieci x-