Reklama

Test ładowarki Extreme Media Charge Tower NUC-1116

Wieża pełna energii

test NUC-1116, recenzja NUC-1116, review NUC-1116, opinia NUC-1116, test Extreme Media Charge Tower, recenzja Extreme Media Charge Tower, review Extreme Media Charge Tower, opinia Extreme Media Charge Tower

Wieloportowe ładowarki ma w ofercie praktycznie każda firma produkująca akcesoria do smartfonów. Jednakże do tej pory jeszcze stojącego modelu nie miałem w swoich rękach. Właśnie takim produktem jest Charge Tower NUC-1116, za który odpowiada Extreme Media. Jak wypadnie on w testach?

Urządzenie zapakowane zostało w karton idealny do powieszenia w supermarketach. Wraz z nim otrzymujemy jedynie krótką instrukcję – nie ma żadnych kabli. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Ładowarka Charge Tower NUC-1116 wygląda całkiem nieźle. Wykonana została z przyjemnego w dotyku materiału i sprawia wrażenie stabilnej. Szkoda jednak, że na spodzie nie ma żadnych antypoślizgowych materiałów. Wysokość ładowarki to ok. 11 cm. Wychodzi z niej kabel (1,5 m), który podłączacie do gniazdka z prądem.

Produkt Extreme Media ma cztery porty USB. Dwa z nich zapewniają prąd o natężeniu 2 A, a dwa prąd 1 A. Maksymalna moc ładownia wynosi przy tym 30 W. Stacja ładująca potrafi wykryć potrzebny prąd i dostosować się do podłączonego urządzenia. Charge Tower NUC-1116 ma także zabezpieczenie przez przepięciem i przeciążeniem obwodu co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Czytaj też: Test stacji ładującej Gelid Zentree

Testy i podsumowanie

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i zaczynano go od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

W testach Charge Tower NUC-1116 wypadł zgodnie z oczekiwaniami. Dopiero po podłączeniu kilku urządzeń prąd ładowania rzeczywiście spada. Za to użytkowanie było dla mnie średnio wygodne – znacznie bardziej podobały mi się stacje ładujące albo poziome ładowarki. Tutaj czasami zdarzało się pomieszać kable i były z nimi problemy.

Czytaj też: Test stacji ładującej Unitek 60W 6-Port USB Smart Charging Station (Y-2181)

Extreme Media Charge Tower NUC-1116 kosztuje ok. 70 zł. W tej cenie jest to z pewnością dobry wybór i ciężko o konkurencję. Nie liczcie jednak na wybitne możliwości. Po podłączeniu czterech urządzeń dwa z nich będą ładowały się prądem 1 A, a dwa maks. 2A – jest to pewne ograniczenie, które może przeszkadzać. Pamiętajcie także o zakupie odpowiednich przewodów. Sama stojąca konstrukcja jest średnio wygodna – lepiej korzystało mi się z  leżących ładowarek czy stacji dokujących. Jednakże w tej cenie będzie to dobry wybór i to zwłaszcza, jeśli z jakiegoś powód musicie mieć stojącą ładowarkę.