Test Mini PC ZOTAC MEK1

Sprawdzamy jak prezentuje się konstrukcja przeznaczona dla graczy

Peryferia

Klawiatura

Klawiatura to model MEK1-KB-2017001. Posiada ona przełączniki od firmy Jixian, które są podobne do Cherry MX. Jest to model Blue, czyli ten teoretycznie przeznaczony do pisania. Mówię teoretycznie bowiem coraz więcej graczy decyduje się na ten tym przełączników. Klawiatura jest bardzo dobrze wykonana. Jest ona ciężka i masywna a wykonanie zewnętrzne jest świetne. Posiada ona niebieskie podświetlenie oraz podkładkę pod nadgarstki. Sposób podświetlenia można zmieniać – może być tylko część klawiszy podświetlona czy może całość migać – opcji jest wiele. Szkoda tylko, że do wyboru jest jeden kolor podświetlenia – niebieski.

Zachowanie klawiatury podczas używania oceniam bardzo dobrze. Jest ona wygodna a same przełączniki spisują się bez zarzutu. Oczywiście bez zarzutu jak na Blue bowiem osobiście nie jestem ich fanem. Natomiast podczas grania czy pisania nie napotkałem jakiś większych trudności czy dyskomfortu – wręcz klawiatura po czasie zaczęła mnie do siebie i do przełączników Blue przekonywać, czego się nie spodziewałem.

Myszka

Myszka to model MEK1-MS-2017001. Jest to w dalszym ciągu dobry model, ale o jakości znacznie niższej od klawiatury. Posiada ona przyciski pozwalające na zmianę prędkości (500, 1000, 1500, 2000, 3000 i 3600 DPI) oraz dwa przyciski pod kciukiem. Jest ona dosyć lekka i sprawia wrażenie delikatnej. Posiada ona podświetlane logo ZOTAC Gaming. Szkoda tylko, że wraz z nią nie ma oprogramowania, które pozwoliło by na zsynchronizowanie podświetlenia z komputerem.

W testach myszka wypadła dobrze. Reaguje ona szybko na ruchy a także nie ma problemów z różnymi chwytami. Także działanie samej optyki oceniam bardzo dobrze. Natomiast jej kształt kompletnie mi nie odpowiadał. Jestem przyzwyczajony do Mionix Naos 3200 i po prostu nadgarstek męczył mi się przy dłuższym graniu. Natomiast jeśli taki kształt Wam odpowiada to myszka powinna dobrze się spisywać.

Podkładka

Wraz z peryferiami otrzymujemy także podkładkę. Jej wymiary to ok. 270 mm x 320 mm. Pod spodem ma ona gumę dzięki czemu nie ślizga się ona na biurku. Na górze posiada ono logo ZOTAC Gaming. Samo wyłożenie w tym miejscu jest świetne dla myszki – porusza się ona po podkładce sprawnie, szybko i świetnie z nią współpracuje. Oprócz klawiatury jest to najlepszy dodatek do MEK1.

Spis treści:

  1. Wstęp, opis, parametry techniczne
  2. Oprogramowanie
  3. Peryferia
  4. Testy – programy i benchmarki
  5. Testy – gry w rozdzielczości 1920 x 1080
  6. Testy – gry w rozdzielczości 2560 x 1440
  7. Testy – gry w rozdzielczości 3840 x 2160
  8. Temperatury, głośność, pobór mocy
  9. Podsumowanie