WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test robota sprzątającego Samsung VR10M703PW9 Darth Vader

Jeżdżący po domu Darth Vader? Pomysł jest świetny i w szczególności powinien spodobać się fanom Gwiezdnych Wojen. Ale taki robot sprzątający musi też spełniać swoje zadanie, czyli sprzątać a nie tylko wyglądać. Czy VR10M703PW9 jest godną polecenia konstrukcją?

Robot zapakowany został w czarne pudełko, na którym widoczny jest Darth Vader. Wraz z nim otrzymujemy ładowarkę oraz pilota. Instrukcję można znaleźć online, zresztą obsługa robota nie należy do skomplikowanych. Ładowarka jest dosyć standardowe i aby naładować robota wystarczy go na niej postawić. Pilot służy do sterowania VR10M703PW9 i jest ciekawą alternatywą dla dalej omówionej aplikacji. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Robot wygląda świetnie. Jego design przypomina maskę Dartha Vadera i uwierzcie mi, że takie jeżdżący urządzenie robi świetne wrażenie. Natomiast musicie pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsza jest taka, że na kolorze czarnym widać bardzo łatwo kurz i robot musi być często wycierany z niego a druga to pojemnik na brud, który jest przezroczysty. Jak zbierze się tams proo kurzu to VR10M703PW9 nie wygląda już tak świetnie. Szkoda, że Samsung nie zrobił niewidocznego pojemnika. Robot ma wymiary 430 mm x 97 mm x 348 mm i waży 4 kg. Jest on okrągły, aczkolwiek końcówka ze szczotką jest prosta co pomoże w wyczyszczeniu rogów pomieszczeń. Pojemnik na kurz ma pojemność 0,3 l więc nie jest zbyt pojemny. Można go bardzo łatwo wyciągnąć (wystarczy nacisnąć jeden przycisk) a samo czyszczenie także jest banalne. Zastosowana szczotka ma długość 288 mm czyli jest dosyć szeroka. Jej konserwacja także jest dosyć łatwa i przyjemna. Za sterowanie odpowiada pilot, aplikacja na smartfona albo wyświetlacz LED wraz z dotykowymi przyciskami. Wygląda to dobrze a także samo działanie przycisków jest odpowiednie.

Samsung chwali się kilkoma ciekawymi technologiami zastosowanymi w VR10M703PW9. Pierwsza to FullView Sensor 2.0, który jest w stanie zlokalizować i ominąć każdą przeszkodę. Nie powinien on mieć problemów z meblami czy rogami. Kolejna to Visionary Mapping Plus, która zapewnia najlepszą trasę sprzątania z uwzględnieniem kątów czy rogów. Opisana wcześniej szczotka posiada technologię Edge Clean Master, która ma za zadanie wyczyścić każdy róg czy bok. Robot po dojechaniu do takiej części pokoju włącza ten tryb i zapewnia dobre wyczyszczenie trudnych miejsc. Za moc odkurzacza odpowiada technologia CycloneForce. VR10M703PW9 dostosowuje siłę ssącą do powierzchni na jakiej się znajduje. Jeśli jest to dywan to moc ssąca automatycznie się zwiększa. Z pozostałych parametrów, jakie deklaruje producent, warto wymienić czas pracy do 60 minut, czas ładowania 240 minut, moc maksymalną równą 80 W czy hałas na poziomie 72 dBA.

Spis treści:

  1. Wstęp i opis urządzenia
  2. Aplikacja
  3. Opis mieszkania oraz testy
  4. Podsumowanie
Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2