Podsumowanie

Asustor AS1004T v2 kosztuje ok. 1100 zł. W tej cenie jest to całkowicie godna polecenia konstrukcja. NAS wygląda poprawnie i sprawdzi się jako część wyposażenia np. firmy. Montaż dysków jest prosty a możliwości montażowe pozwalają na zapewnienie sporej przestrzeni dyskowej.

Zastosowany system jest jak zawsze znakomity. Istnieje możliwość pobrania sporej ilości aplikacji, a możliwości konfiguracji są ogromne. Warto tutaj wspomnieć o szyfrowaniu AES 256-bit, które przyda się przy niektórych zastosowaniach. Konfiguracja serwera także jest bardzo prosta. Jak zawsze muszę pochwalić aplikację mobilną, która dobrze spełnia swoje założenia.

NAS nie jest jednak idealny. Działa on trochę powoli i przydało by mu się więcej pamięci RAM – 512 MB to trochę za mało i to jest właśnie największa wada tego rozwiązania. W testach Asustor AS1004T v2 wypadł poprawnie – nie ma szału i ogromnych transferów ale też nie jest bardzo powoli. Przy dyskach HDD takie prędkości spokojnie pozwolą na komfortowe kopiowanie danych.

W ogólnym rozrachunku w tej cenie jest to ciekawa propozycja, która warta jest Wasze uwagi. Oczywiście warto dopłacić do droższych serwerów NAS, jednakże jeśli nie potrzebujecie demona prędkości albo macie ograniczony budżet to ten spokojnie spełni swoje zadanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!