Reklama
aplikuj.pl

Test wentylatorów Deepcool CF120

Wydajne, tanie i do tego śliczne

test Deepcool CF120, recenzja Deepcool CF120, review Deepcool CF120, opinia Deepcool CF120, czy warto Deepcool CF120, cena Deepcool CF120, wydajność Deepcool CF120, testy Deepcool CF120

Deepcool CF120 to odpowiedź na rosnącą popularność wentylatorów ARGB. Do czynienia mamy z rozwinięciem wcześniej testowanych przez nas śmigieł RF120. Czy będą one równie dobre?

Deepcool CF120 – trzy sztuki w zestawie

Wentylatory zapakowane są w duży karton. W zestawie są ich trzy sztuki. Otrzymujemy też instrukcję, hub 4 pin, kable ARGB czy kontroler ARGB. Kable pozwalają na podłączenie wentylatorów do dowolnej płyty głównej ze złączem 5V.

Ze śmigieł wychodzi nietypowy kabel, więc trzeba go podłączyć do przejściówki. Kontroler pozwoli na korzystanie z podświetlenia, nawet gdy Wasza płyta główna nie pozwala na ich podłączenie. Kontroler zasilany jest ze złącza SATA, więc nie musicie męczyć się ze złączami Molex.

Deepcool CF120 może się podobać

Wentylatory wyglądają świetnie. Podświetlenie ARGB z czarną ramką prezentuje się bardzo i w wielu obudowach będzie ono znakomicie wyglądało.

Maksymalna prędkość wentylatorów to 1500 RPM, przepływ powietrza 56,5 CFM, ciśnienie 1,63 mm H2O, a głośność 27 dBA. Śmigła mają 9 łopatek ze specjalnymi wyżłobieniami poprawiającymi przepływ powietrza.

Parametry są takie same jak w przypadku wersji RF120 – ciekawe, czy wyniki też takie będą. Śmigła mają złącze 4 pin, a dzięki hubowi można je wszystkie podłączyć do jednego złącza 4 pin na płycie głównej.

Metodologia testów

  1. W testach użyłem anemometru Voltcraft PL-130AN oraz decybelomierza Voltcraft SL-100.
  2. Wentylator umieściłem w specjalnej tubie o długości 250 mm i średnicy 75 mm. Na drugim końcu tuby zainstalowałem anemometr. Wyniki odczytałem po ustabilizowaniu się przepływu.
  3. Testy głośności przeprowadziłem się z odległości 200 mm, przy tle 33 dBA.

Testy Deepcool CF120

Wyniki są prawie takie same jak poprzednio. Wentylatory prezentują znakomity przepływ powietrza i są bardzo wydajne. Świetnie sprawdzą się one w obudowie i ochłodzą podzespoły. Na 1500 RPM Deepcool CF120 jest jednak głośne – dopiero na 1200 RPM możecie cieszyć się względną ciszą.

Podsumowanie

Deepcool CF120 kosztuje około 200 zł. W tej cenie jest to najlepsza paczka trzech wentylatorów ARGB na rynku. Śmigła świetnie wyglądają oraz prezentuje znakomitą wydajność w testach.

Na maksymalnych obrotach są one głośne, ale na 1200 RPM jest już cisza. W mojej opinii śmigła są warte każdej złotówki – jeśli zastanawiacie się na paczką wentylatorów ARGB w sensownej cenie, to właśnie je znaleźliście.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.