Reklama

Obejrzyjcie nagranie testów zderzeniowych Modelu Y Tesli

testów zderzeniowych Modelu Y Tesli, bezpieczeństwo Modelu Y,

Tesla swoimi Modelami udowodniła, że elektryczne samochody są bezpieczne, co kontynuuje również teraz w ramach testów zderzeniowych Modelu Y Tesli.

Pokaz testów zderzeniowych Modelu Y Tesli

Dla przypomnienia, Model S i Model X uzyskały 5-gwiazdkowe oceny bezpieczeństwa z jednym z najniższych prawdopodobieństw poważnych obrażeń, jakie kiedykolwiek widziano. Jeśli chodzi o Model 3, elektryczny sedan zdobył kilka pochwał za bezpieczeństwo, a w tym 5 gwiazdek we wszystkich kategoriach i najniższe prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń w historii NHTSA, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

Czytaj też: Rewolucyjne podwozie Modelu Y Tesli już w produkcji
Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen
Czytaj też: Obejrzyjcie pierwszy salon Tesli w Polsce na nagraniu

Model Y, to z kolei przerobiony na crossovera Model 3, który wprowadził nowe technologie i rozwiązania firmy, a teraz zyskał oficjalną ocenę bezpieczeństwa w testach NHTSA. Podobnie jak jego poprzednicy, ten najnowszy samochód elektryczny Tesli zdobył 5 gwiazdek w każdej kategorii. Zaskoczeni?

Czytaj też: Tesla Model Y w śnieżycy. Jak poradził sobie elektryczny crossover?
Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli

To finalnie zaowocowało ogólną 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa Modelu Y na podstawie testów NHTSA, co zapewne jest tylko początkiem jego testowej przygody w 2021 roku.