WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kolejne testy wydajności GeForce RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER

Karty graficzne GeForce RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER, czyli sztandarowe przykłady nowej serii Nvidii, jaką jest GeForce RTX 2000 SUPER, trafiły właśnie zarówno do testu Geekbench, jak i Final Fantasy XV. Rzućmy więc okiem na to, na co dokładnie je będzie stać.

Czytaj też: Wyciekły szczegóły i cena GeForce RTX 2000 SUPER

Zacznijmy może od idealnych przykładów, które podrzucił nam niejaki Tum_Apisak na swoim Twitterze. Jest to na tyle dobre źródło, że nie tylko przewija się w temacie przecieków naprawdę często, ale też jego informacje odzwierciedlają po prostu prawdę. W przypadku testu Ashes of the Singularity w rozdzielczości 2K i najwyższych ustawieniach obie karty wykazały stosowną wyższość nad poprzedniczkami. Daleko są jednak od opinii, że wersje SUPER „podbiły poziom o jeden model w górę”.

Potwierdza to następny test w Geekbench, który uwzględnia sprawdzian dla kart graficznych w ramach wydajności OpenCL. Na środku znajdziecie wyniki kart obecnej generacji (GeForce RTX 2000), a po bokach wyczyny nowych SUPER modeli. Chociaż platforma testowa jest zupełnie inna, to i tak różnicę widać, jak na dłoni, a zwłaszcza, kiedy przeniesiemy ją na procentowe poletko. Kolejno 9% i 17%, choć tak duży wzrost wydajności w przypadku RTX 2060 SUPER jest również obarczony wyższą o 50$ ceną (399$).

A oto specyfikacja dla porównania:

Czytaj też: Radeon RX 5700 XT i RX 5700 w teście Final Fantasy XV

Źródło: TumApisak