Reklama
aplikuj.pl

Kolejne testy pierwszych od 10 lat zmian w Diablo 2 Resurrected

diablo 2

Blizzard kontynuuje testowanie Diablo 2. Deweloperzy bardzo ostrożnie podchodzą do tematu kultowej produkcji i często pytają graczy o rady.

Nadchodzą kolejne testy ważnych zmian Diablo 2

Nadchodzące testy na Publicznym Serwerze Testowym 2.4 w Diablo 2 Resurrected skupią się na funkcjonalności gier rankingowych, aktualizacjach Uber Diablo i dodatkowych zmianach balansu rozgrywki oraz poprawkach błędów w stosunku do poprzedniego PST. To kontynuacja zmian wprowadzonych w poprzednim PST – wszelkie wspomniane zmiany balansu gry są rozszerzeniem wcześniejszych.

Czytaj też: Horizon Forbidden West otrzyma sklep z dodatkami?

Blizzard zaprasza do kolejne testy trybu rankingowego Diablo 2 Resurrected. Jest to opcjonalny system rywalizacji rankingowej, w którym jest kilka trybów do wyboru, a rozgrywkę w każdym z nich zaczyna się z nową postacią. Każdy tryb ma własną tablicę wyników, gdzie gracze rywalizują o zdobycie doświadczenia w ograniczonym czasie, mając dostęp do zawartości wyłącznej dla trybu rankingowego. Pod koniec sezonu rankingowego tablice wyników zostaną wyczyszczone, postacie zostaną przeniesione do trybów nierankingowych, pozwalając graczom zachować ciężko wywalczony łup w oczekiwaniu na kolejny sezon rywalizacji.

Czytaj też: Dragon Age w końcu na etapie produkcji. Gdzie jest Mass Effect?

Podczas testów na PST chcielibyśmy, żebyście skupili się na sposobie zaprezentowania rankingu w interfejsie gracza oraz na tym, jak zmiany bilansu wpływają na gry rankingowe.

Wyróżnione szczegóły:

– Tryb rankingowy jest już dostępny do testów, nasz zespół uruchomi pełny testowy sezon rankingowy na PST.

– Gracze mogą użyć komend /ladder oraz /helpladder w oknie czatu, żeby pobrać informacje o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu.

– Informacje o rankingu są dostępne na tablicy wyników w interfejsie użytkownika, a na konsolach gracze będą otrzymywać zaktualizowane informacje po wczytaniu każdej gry.

– Pod koniec sezonu wasza postać rankingowa zostanie zmieniona na postać nierankingową, wraz ze wszystkimi specjalnymi przedmiotami, w które jest wyposażona, albo które znajdują się w jej ekwipunku.

– Po zakończeniu sezonu (do momentu rozpoczęcia sezonu następującego po kolejnym) będziecie mogli odzyskać przedmioty z zakładki wspólnej skrytki i przenieść je do normalnej gry online. Na przykład, kiedy skończy się sezon 1, będziecie mogli odzyskać przedmioty z tego sezonu aż do momentu rozpoczęcia sezonu 3. Wszelkie przedmioty, których nie odbierze się w tym czasie, przepadną na dobre.

Blizzard nt. testów

Jak wziąć udział w testach Diablo 2 Resurrected?

Aby wziąć udział w publicznych testach, wymagana jest licencja Diablo 2 Resurrected przypisana do konta Blizzard Battle.net o nieposzlakowanej opinii (innymi słowy, nie może być ono zablokowane lub zbanowane). Należy również pobrać i zainstalować aplikację Blizzard Battle.net, jeśli jeszcze jej nie posiadacie.

  1. Zrestartuj aplikację Battle.net.
  2. Kliknij ikonę Diablo 2 Resurrected na pasku nawigacji po lewej stronie okna aplikacji Battle.net.
  3. Na ekranie Diablo 2 Resurrected, tuż nad przyciskiem „Graj”, znajduje się menu rozwijane (lub „Zainstaluj”, jeśli gra obecnie nie jest zainstalowana na danym komputerze). Należy wybrać w tym menu „PST: Diablo 2 Resurrected”.
  4. Kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć proces instalacji.