Reklama
aplikuj.pl

The Thaumaturge – Twórcy Wiedźmin 1 Remake ujawniają drugi projekt!

The Thaumaturge

Fool’s Theory, czyli zespół odpowiedzialny za remake pierwszego Wiedźmina, ogłosił drugą grę, nad którą równocześnie pracują. Szykujcie się na podroż do Warszawy!

Czym jest The Thaumaturge?

The Thaumaturge tworzone przez Fool’s Theory to pełna niejednoznacznych moralnie wyborów fabularna gra RPG. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja ezoterycznej, nierzadko mrocznej strony rzeczywistości w zróżnicowanej kulturowo Warszawie z początku XX-wieku.

Czytaj też: Ubisoft ma ogromny plan wobec Assassin’s Creed

Ezoteria w The Thaumaturge

Mamy rok 1905. Warszawa żyje pod ciężarem jarzma caratu. Jej mieszkańcy tworzą wymieszaną grupę o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. To rosyjscy żołnierze, żydowscy kupcy, polscy mieszczanie choć nie tylko. Pomimo zaistniałych okoliczności, miasto stanowi tętniącą życiem metropolię, w której można odwiedzić zapierającą dech w piersiach imprezę wyższych sfer, by po niej zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi. Warszawa to miasto wielkich nadziei i marzeń z jednej strony i mrocznych pragnień z drugiej.

Czytaj też: PlayStation Plus Marzec 2023 ujawnione, ale nie bez zamieszania

W tym świecie siłą, której nie można zignorować, są Taumaturgowie. Osoby zaznajomione z oswajaniem ezoterycznych istot zwanych Salutorami, których używają następnie do manipulowania nastrojami i zamiarami innych ludzi, ale również do walki. Diabeł tkwi w szczegółach, wszak tylko Taumaturgowie są w pełni świadomi natury Salutorów i tylko oni potrafią dostrzec ich prawdziwą esencję. Zdolność Salutorów do wywierania znaczącego wpływu na innych, wyraźnie zwiększa zdolność ich panów do zmiany otaczającego nas świata. Jednak Taumaturgia pozostaje mocą, której należy używać ostrożnie.

Twórcy wymieniają następujące cechy swojej gry:

  • Kształtuj swoją historię – to pełnoprawna gra RPG pozwalająca dostosować swe wybory do biegu wydarzeń i radzić sobie z ich następstwami.
  • Rozwijaj swoją postać – stworzenie własnego Taumaturga pozwoli ci poszukiwanie rozwiązań na różne sposoby.
  • Weź udział w wyjątkowych starciach i pokonuj wrogów za pomocą ludzkich ataków i umiejętności, a także psychicznych ciosów wyprowadzanych przez Salutorów.
  • Wpływaj na temperamenty innych postaci i manipuluj nimi, aby dostosować ich wolę do własnych upodobań.
  • Okiełznaj moc Salutorów – wykorzystaj unikalny zestaw ich umiejętności, aby zyskać przewagę podczas eksploracji świata i by rzucić swych wrogów na kolana.
  • Zobacz świat, który bezpowrotnie przeminął – poznaj niecodzienny, intensywnie zbadany przez twórców historyczny okres Warszawy początku XX wieku, gdzie przestępczość i luksus to często dwie strony tego samego medalu. Poznaj rzeczywiste postacie i ich rolę w biegu historii.
  • Gra stworzona w Unreal Engine 5 w celu dostarczenia szczegółowego i pięknie wykreowanego świata.