Reklama
aplikuj.pl

Thermaltake The Tower 500 Snow Edition – test obudowy z trzema panelami

Thermaltake The Tower 500 to pionowo zaprojektowana obudowa z trzema panelami ze szkła hartowanego o grubości 4 mm. Obudowa ta posiada dwa fabrycznie zainstalowane wentylatory 120 mm. Tower 500 obsługuje płyty główne w standardzie aż do E-ATX, zapewniając wszechstronną elastyczność i rozszerzone opcje rozbudowy. Można do niej również połączyć sprzedawany osobno panel z 3,9-calowym wyświetlaczem LCD, aby zmaksymalizować efekty wizualne komputera.

Thermaltake Tower 500 Snow jest wzorowany na obudowie Tower 900. Został stworzony z myślą o dziedziczeniu wszystkich istotnych funkcji ze starszego brata, ale przy jednoczesnej minimalizacji zajmowanego miejsca. Ta pionowo zaprojektowana obudowa, otoczona jest trzema panelami ze szkła hartowanego o grubości aż 4 mm. Skrzynka posiada też dwa fabrycznie zainstalowane wentylatory 120 mm. Tower 500 Snow obsługuje płyty główne w standardzie aż do E-ATX, zapewniając wszechstronną elastyczność i rozszerzone opcje rozbudowy. Wymiary obudowy to: (wysokość) 608 x (szerokość) 388 x (głębokość) 388 mm.

Thermaltake The Tower 500 Snow – opakowanie i zawartość

Thermaltake wysyła obudowę Tower 500 Snow w szarym kartonie, z wiodącym obrazem obudowy na jego dwóch bokach. Na jednej stronie opakowania znajduje się tabela z specyfikacjami, natomiast po drugiej stronie znajduje się kolejny widok obudowy.

Dwa mocne styropianowe wypełnienia utrzymują obudowę na miejscu, a przezroczysta folia ochronna chroni ją przed zarysowaniami i odciskami palców. W zestawie znajdujemy też obfity zapas opasek zaciskowych, licznych czarnych śrub oraz kilka gumowych elementów, wraz z głośnikiem montowanym na płycie głównej. Co więcej, do dyspozycji mamy też dwie szyny umożliwiające zamocowanie trzech wentylatorów o średnicy 120 mm lub chłodnicy AiO o maksymalnej długości 360 mm. Na deser, obecna w zestawie szczegółowa instrukcja krok po kroku poprowadzi nas przez różne opcje montażu oferowane przez tę skrzynkę.

Wygląd zewnętrzny obudowy

Przednia część obudowy to panel wejść/wyjść i głównie szkło, z wyjątkiem dolnej części. Tutaj znajduje się logo Thermaltake oraz kratka wentylacyjna.

Z tyłu znajduje się solidna metalowa płytka utrzymywana na miejscu dzięki dwóm śrubom zamykanym ręcznie. Na jej środku znajduje się magnetyczny filtr przeciwkurzowy, który przykrywa wbudowane fabrycznie dwa wentylatory 120 mm i klatki na dyski twarde. Oba fabryczne wentylatory są wysokiej jakości i wypychają powietrze na tył obudowy. Obudowa pomieści maksymalnie osiem wentylatorów 120 mm lub sześć 140 mm. Na dole skrzynki znajduje się przestrzeń na zasilacz z dość nietypową ramą montażową, co sprawia, że jego instalacja odbywa się dwuetapowo.

Oba panele obudowy Thermaltake Tower 500 posiadają okna wraz z otworami wentylacyjnymi. Mają one delikatny odcień, dzięki czemu po złożeniu całego zestawu bez problemu zobaczymy wszystkie podzespoły aż z trzech stron.

Na górze skrzynki znajduje się duża kwadratowa kratka wentylacyjna (niestety plastikowa), którą łatwo możemy zdjąć. Po jej demontażu oczom użytkownika ujawniają się gniazda kart rozszerzeń płyty głównej i możliwość montażu dwóch wentylatorów lub radiatora AiO o maksymalnej średnicy 280 mm. Ten układ wewnętrzny obudowy oznacza to, że płyta główna jest obrócona o 90°, a więc wszystkie karty rozszerzeń, w tym karty graficzne, są instalowane zawsze skierowane frontem ku górze.

Oprócz kartki wentylacyjnej, Thermaltake zastosował tutaj pełne wyposażenie portów wejść/wyjść, oferując cztery USB 3.0, jeden port USB-C i standardowe porty audio. Duże przyciski zasilania i mniejszy przycisk resetu znajdują się idealnie na środku.

Spód obudowy niewiele ujawnia na temat wewnętrznego układu skrzynki, znajduje się tam kolejny otwór wentylacyjny oraz wymienny filtr przeciwkurzowy, który chroni zasilacz przed zanieczyszczeniami.