Reklama

ClickMeeting prezentuje nową funkcję – podpokoje

Platforma webinarowa ClickMeeting wprowadza nową funkcję, która z pewnością sprawdzi się nie tylko przy pracy, ale również nauce zdalnej. Dodatkowo zwiększy efektywność i bezpieczeństwo.

Podpokoje w ClickMeeting

Czym jest nowa funkcja podpokoi na platformie? To możliwość tworzenia bardziej kameralnych spotkań w ranach pracy lub nauki zdalnej. Dzięki temu prowadzący będzie mógł podzielić wydarzenie na mniejsze grupy i dowolnie przydzielać do nich członków. To świetne narzędzie, które z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza nauczycielom, bo będą mogli bez przeszkód zlecać prace grupowe. Podpokoje będą umożliwiały zamknięte, interaktywne sesje podczas których uczestnicy będą mogli włączyć mikrofony i kamery, omawiać wyniki pracy i udostępniać swoje ekrany.

Czytaj też: Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości
Czytaj też: Telefon Google zyska funkcję przydatną w rozmowach z nieznanymi numerami
Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay

Jak zauważa Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca ClickMeeting:

Przeniesienie nauczania i pracy w całości do świata online będzie w pełni efektywne tylko wtedy, kiedy uczestnicy takich wirtualnych spotkań będą mogli być w pełni zaangażowani w ich przebieg. A będzie to możliwe, kiedy wydarzenia te będą bardziej kameralne, a zarówno prowadzący, jak i uczestnicy będą mieli bardziej bezpośredni kontakt. Z pomocą funkcji podpokoi organizatorzy mogą podzielić swoje wydarzenia na mniejsze grupy i dowolnie przydzielać do nich uczniów, studentów, kursantów czy uczestników tematycznych konferencji.

Funkcja umożliwi stworzenie w ramach jednego wydarzenia nawet 20 takich podpokoi nad którymi prowadzący będzie miał pełną kontrolę. Co istotne takie sesje nie będą miały własnych publicznych linków, dzieki czemu nie trzeba obawiać się pojawienia w nich osób niepowołanych. A nawet jeśli ktoś taki się pojawi, to prowadzący łatwo będzie mógł wyrzucić go ze spotkania. Prowadzący również będzie miał możliwość ustalania ile czasu każda z grup może pracować, przemieszczać się pomiędzy mniejszymi sesjami i pisać wiadomości do wszystkich uczestników znajdujących się w osobnych grupach. ClickMeeting zwiększa także bezpieczeństwo wydarzeń online dzięki możliwości ustawienia hasła dostępu lub unikalnego tokenu do wydarzenia, ukrywania listy członków, czy ręcznego zatwierdzania osób, które się na rejestrują.