WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

To 20-letnie Porsche 911 w kabriolecie zachwyci Was wszechobecną skórą i drewnem

Jeśli wyjątkowy egzemplarz Porsche 911 z generacji 996., to coś, o czym zawsze marzyliście, to coś specjalnego ma dla Was jeden z największych tunerów na świecie – niejaki Vilner.

996. generacja Porsche 911 wywołała sporo niekoniecznie pozytywnych emocji (zwłaszcza w przypadku purystów marki). Wtedy to firma nie tylko przeszła na silnik chłodzony wodą, ale też postawiła na niekoniecznie najlepszą stylistykę.

Ponoć była ona za prosta i nie miała związku z poprzednimi modelami 911. Nie był to więc najlepszy znak dla ostantiego modelu Porsche 911 w XX wieku.

Tutaj wchodzi firma Vilner – największy i zdecydowanie znany na całym świecie tuning house, który właśnie pochwalił się zdjęciami swojego wyjątkowego modelu 911 Carrera Cabriolet (996). To na tyle ciekawy projekt, że posiada całkowicie przeprojektowany wygląd od wewnątrz i na zewnątrz.

Chociaż ten drugi może nie spodobać się wszystkim, to zapewne każdy z Was doceni kunszt w kabinie. Ta jest po prostu dziełem sztuki, gdzie praktycznie wszędzie natykamy się na świetną, brązową skórę i drewno, które stanowi tutaj element wykończeniowy. Dbałość o szczegóły? Obecna. Wystarczy spojrzeć na wykończenie przycisków w specjalnym miedzianym kolorze firmy.

Jak czytamy w oświadczeniu.

Ten samochód ma ponad 20 lat, a ten wiek i sterylny kokpit krzyczały „jestem taki nieaktualny!”. Ale problem nie tkwił w kształtach – te miały potencjał, aby zostać ponownie wydanym [w lepszym stylu] za pomocą odważnych materiałów, tekstur i technik. I właśnie to zrobiliśmy.

ŹRÓDŁO: Motor1