To nie koniec Ryzen Threadripper – 64 rdzeniowy potwór na horyzoncie

Ryzen Threadripper nie umarły. AMD ma szykować potworny 64-rdzeniowy układ
Ryzen Threadripper nie umarły. AMD ma szykować potworny 64-rdzeniowy układ

Konsumencki i zupełnie zwyczajny Ryzen 3950X na platformę AM4 ma aż 16 rdzeni, więc wyobraźcie sobie teraz, jak czują się ci, którzy kupili albo pierwszą serię, albo np. AMD Ryzen Threadripper 2950X z 16 rdzeniami za 3000 złotych. No cóż, to nie był dobry zakup, patrząc na to, co AMD przygotowało poza platformą HEDT. Jak jednak twierdzi Wccftech, firma ma w kwestii rodziny Ryzen Threadripper jeszcze sporo do powiedzenia. 

Czytaj też: Ryzen 3950X pokręcony do 5 GHz niszczy i9-9960X

Nie ma w tym nic dziwnego, bo AMD straciłoby wiele w oczach klientów, gdyby będąc przeciwieństwem Intela (co do kompatybilności chipsetów) zapewniło żywotność platformy TR4 na jedynie dwie serie z 32-rdzeniowym flagowcem na czele. Jeśli informacje są prawdziwe, to już w czwartym kwartale bieżącego roku powinniśmy się spodziewać premiery zarówno procesorów, jak i kolejnych płyt głównych z chipsetem X599 (następcy obecnego X399).

Jednym, a może nawet jedynym, bo na rynku robi się coraz ciaśniej, układem będzie Ryzen Threadripper z 64-rdzeniami i 128-wątkami w cenie od 2500 do 3000$. Nie wiemy nawet, czy AMD postawi na 14, czy 7 nm proces technologiczny, ale patrząc na jego możliwości w połączeniu z architekturą Zen 2, firma nie powinna się długo zastanawiać. Więcej przecieków powinniśmy oczekiwać w przeciągu następnych tygodni.

Czytaj też: Specyfikacja GeForce RTX 2000 SUPER

Źródło: Wccftech