WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

To urządzenie mierzy aktywność mięśni i chroni przed kontuzjami

Łokieć tenisisty czy zespół cieśni nadgarstka mają wspólną cechę: są one wynikiem napięcia mięśni. Nowe urządzenie ma za zadanie ostrzegać użytkownika przez działaniami, które mogą spowodować tego typu obrażenia. 

MLI (muscle load index) jest elektronicznym urządzeniem, które przymocowane jest do elastycznego rękawa. Całość umieszcza się na dominującym przedramieniu użytkownika. Podczas korzystania z komputera czy uprawiania sportu czujniki mierzą aktywność mięśni i wzory ruchów. Dane przesyłane są do aplikacji, która wysyła je do chmury gdzie są one analizowane.

Czytaj też: Robot Aquanaut jest podwodnym transformersem

aktywność mięśni, urządzenie aktywność mięśni, mierzenie aktywność mięśni, aplikacja aktywność mięśni, kontuzje, aplikacja kontuzje, urządzenie kontuzje

Jeśli okaże się, że mięśnie narażone są na obciążenie to aplikacja zaalarmuje nas o tym. Pokaże ona dokładny poziom obciążenia mięśni i powie co zrobić, aby je zmniejszyć.

Urządzenie aktualnie jest w trakcie kampanii na Kickstarterze. Jego cena to 1050 DKK, czyli około 600 zł. Wspierając akcję kupujecie je z 30% rabatem. Wysyłka możliwa jest tylko na terenie Unii Europejskiej, choć wkrótce powinna ona objąć także USA.

Czytaj też: Po co NASA karmiła zwierzęta próbkami księżycowymi?

Źródło: Newatals