Toshiba opuszcza rynek laptopów

toshiba laptopy, laptop toshiba

Toshiba miała zatrzymać firmę Dynabook, która działała na rynku laptopów. Niestety zaraz po tym ogłoszeniu Sharp otrzymał 19,9% wyemitowanych akcji. Teraz firma staje się w spółką w pełni należącą do Sharp.

Toshiba wprowadziła pierwsze laptopy już w 1985 roku. prekursorem był model T1100 (był to także pierwszy laptop na świecie). Miał on wbudowany akumulator, ekran LCD i BIOS od Microsoftu. W środku znalazł się procesor Intel 80C88.

Czytaj też: Oto Microsoft Surface Duo. Koncepcja składanego smartfonu nie zmieniła się

Konsumenci zapamiętają jednak firmę za modele z serii Satellite oraz Ultrabook Portege. Niestety Toshibna nie była już w stanie zapewnić potrzeb konsumentów i ostatecznie rozstała się z tym rynkiem. Przejął go Sharp, który może kontynuować wydawanie sprzętu Dynabook.

Taka decyzja ma oczywiście związek z problemami finansowymi firmy. Toshiba musiała sprzedać wiele swoich działalności, w tym grupę Hisense. Firma łącznie zatrzymała tylko 40% swoich udziałów, co pokazuje skalę problemów. Mamy jednak nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i forma wróci do czasów swojej świetności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News