Touring Superleggera szykuje coś wyjątkowego na 95. rocznicę

Touring Superleggera, 95. rocznica Touring Superleggera, rocznica Touring Superleggera

Touring Superleggera zapowiedziała właśnie swój nowy samochód, który powstaje specjalnie z myślą o 95-leciu powstania firmy, która swoje początki rozpoczęła 25 marca 1926 roku.

Zapowiedź nowości Touring Superleggera

Firma Touring Superleggera specjalizuje się w wyjątkowych samochodach, po których od razu widać włoskie korzenie. Następny model z unikalny nadwoziem nie będzie zapewne odejściem od tej reguły i bardzo dobrze, bo tego typu cacek rynek obecnie potrzebuje. Należy jednak pamiętać, że nie są to samochody produkowane od zera, a bazujące na innych, choć z kompletnie odmiennym nadwoziem… i nie tylko.

Czytaj też: Oto włoski supersamochód Sorpasso od FV Frangivento, którego możecie nazwać

Nowy samochód włoskiej firmy projektowej ma zostać ujawniony w czerwcu bieżącego roku podczas samych topowych imprezach motoryzacyjnych pokroju Quail, Bridge, Salon Privé i Zoute GP. Obecnie jest już w końcowej fazie produkcji i przyjmuje formę supersamochodu z silnikiem umieszczonym nie pod maską, a za kabiną, co stanowi odejście od innych modeli marki.

Możemy być też pewni, że oprócz umieszczenia silnika z powrotem za przednimi kołami, ten specjalny model Touring Superleggera otrzyma całą masę elementów konstrukcyjnych z poprzedników. Można określić to powielaniem schematów, ale nawet jeśli będzie to swoisty projektowy recykling, takie coś wyjdzie temu tajemniczemu modelowi na dobre. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na wcześniejsze modele marki, wśród których warto przedstawić wyjątkowe Disco Volante Spyder.

Czytaj też: Nowy szwajcarski supersamochód Picasso PS-01 z włoskim sercem

Disco Volante Spyder

Disco Volante Spyder powstał w formie limitowanego produkcyjnie samochodu na bazie Alfa Romeo 8C. Jego produkcja obejmowała głównie ręczny, szalenie dokładny proces, który trwał całe sześć miesięcy w ramach 4000 roboczogodzin włoskiej ekipy Carrozzeria Touring.

Disco Volante Spyder wygląda tak bardzo włosko-klasycznie, że można aż poczuć smak spaghetti carbonara na języku, ciesząc oko obłymi kształtami, wielką maską i przodem przypominającym odrobinę nowe Porsche 911 w wersji Targa.

Czytaj też: Dostawy Zagato Iso Rivolta GTZ, czyli włoski styl i amerykańskie serce

Napędzeniem tego cacka Touring Superleggera zajmuje się silnik V8 o pojemności 4,7 litra od Ferrari, który gwarantuje moc rzędu 450 koni mechanicznych, trafiających na koła poprzez sześciobiegową skrzynię. Są więc szanse, że ten nowy samochód z okazji 95. rocznicy firmy wprowadzi moc na wyższy poziom.