Reklama
aplikuj.pl

Producent zabójczej broni pomaga w walce z koronawirusem

Lockheed Martin koronawirus, koronawirus Lockheed, walka z koronawirusem, koronawirus w USA, pomoc koronawirus

Lockheed Martin, czyli największy na świecie producent sprzętu bojowego w dziedzinie obronności ogłosił w piątek serię kroków, aby pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Lockheed (via DefenseNews), CEO firmy, Marillyn Hewson przedstawiła stanowisko Lockheeda w zaistniałej sytuacji. Jak czytamy:

[…] gwałtowne rozprzestrzenienie się COVID-19 i jego szeroko zakrojone skutki spowodowały poważne zakłócenia w społeczeństwie i tragiczną utratę życia na całym świecie. Uznajemy również, że globalna pandemia wywołała potrzebę pilnych działań ze strony rządu, biznesu, społeczności i obywateli.

Idąc dalej, zapowiedziała, że:

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wykorzystać naszą wiedzę i zasoby, aby pomóc naszym społecznościom i naszemu krajowi w okresie kryzysu narodowego.

Zacznijmy od tego, że Lockheed Martin planuje przekazać „ponad 50 milionów dolarów” małym i średnim firmom w swoim łańcuchu dostaw, aby „upewnić się, że dysponują środkami finansowymi do dalszego działania, utrzymania miejsc pracy i wspierania gospodarki”.

Czytaj też: Punkt widzenia teraflopów zależy od punktu siedzenia

Lockheed wpłacił również do funduszu pomocy humanitarnej 6,5 miliona dolarów, aby pomóc pracownikom i emerytom dotkniętym tą chorobą. Mało tego. Firma przekaże 10 milionów dolarów organizacjom non-profit zaangażowanym w działania na rzecz ochrony przed epidemią, ze szczególnym uwzględnieniem weteranów i rodzin wojskowych.

Ponadto Hewson zobowiązała się do wykorzystania korporacyjnych samolotów i floty pojazdów do dostarczania materiałów medycznych i wsparcia logistycznego. Zaproponowała także korzystanie z zaplecza firmy do „działań związanych z kryzysem, w tym do przechowywania, dystrybucji krytycznych zasobów medycznych i testowania COVID-19, tam gdzie jest to konieczne i praktyczne”. Ogłosiła też, że specjaliści firmy są do dyspozycji rządu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News