WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Motocykl Jamesa Bonda, czyli Triump Scrambler 1200

Dawno nie gościliśmy u nas jakiegoś spalinowego dwukołowca, ale zmienia się to wraz premierą modelu Scrambler 1200 od Triump w wydaniu Bond Edition.

Nie jest to żaden przypadek, bo w najnowszym filmie No Time to Die James Bond ucina sobie tradycyjny pościg na wielkim ekranie, ale tym razem nie w swoim Astonie, a na motocyklu właśnie Triumph Scrambler 1200. Tak właśnie rozpoczęła się współpraca między markami. W filmie wystąpi model Scrambler 1200, jak i Tiger 900, a w rzeczywistości ten pierwszy doczeka się wyjątkowej edycji.

Firma Triump oficjalnie wprowadziła teraz do sprzedaży nowy model Scrambler 1200 Bond Edition, oparty na najnowocześniejszym Scrambler XE. Na film poczekamy do listopada tego roku, ale zamówienia na ten motocykl już ruszyły (koszt 18500$), a te zamkną się w liczbie 250 (via RideApart).

Triump Scrambler 1200 Bond Edition otrzymał zaciemnioną kolorystykę wraz z mnóstwem napisów „007” i „Bond Edition”. Ponadto dzierży skórzane siodło premium z haftowanym z tyłu „Bond Edition”, wyświetlacz TFT dla konkretnego modelu ze specjalnym komunikatem startowym 007, anodowane na czarno błotniki, tłumik Arrow z końcówkami z włókna węglowego, reflektor ze stali nierdzewnej i czarne regulatory tylnych kół.

Czytaj też: Wyjątkowość BMW X8 M zaczyna nabierać rumieńców

Jeśli chodzi o silnik, Bond Edition korzysta z tego samego zestawu co Scrambler 1200, a więc 1,2-litrowej dwucylindrowej bestyjki o mocy 89 KM i momencie rzędu 110 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News