Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowość BMW X8 M zaczyna nabierać rumieńców

bmw-x8-wyszpiegowane zdjęcia szpiegowskie

Serwis BMWBlog wszedł w posiadanie i nie omieszkał się podzielić nowymi przeciekami na temat nadchodzącego BMW X8 M, o którym się mówi, ale który nawet nie został choć w najmniejszym stopniu potwierdzony.

W przeciwieństwie do X6, który jest zasadniczo tylko wariantem „coupe” X5, raport mówi, że X8 nie będzie dzielił swojej bazy z tradycyjnym X7. Wszystko więc wskazuje na to, że flagowy BMW X8 M może być w pełni samodzielnym modelem, zbudowanym od podstaw przez dział wydajności BMW M.

To z kolei sugeruje, że BMW nie postawi na zwyczajną wersję X8 i pójdzie tylko z podkręconym wydaniem M. Z jednej strony kłóci się to z wcześniejszymi plotkami, a z drugiej nabiera sensu przez to, jak ważne są modele M dla BMW (na zdjęciach z kolei widzicie koncept X7).

Idąc jednak dalej, sprowadzenie tego samochodu tylko do jednej wersji sprawia, że finalnie może nawet nie otrzymać plakietki BMW, a tylko „M”. Ciekawie, ale to nie wszystko co wiemy. Kiedy jednak zadebiutuje to ten SUV będzie szybki, korzystając z 750-konnej mocy z hybrydowego układu z podwójnie turbodoładowaną V8 o pojemności 4,4 litra, a także z napędem na wszystkie koła.

Czytaj też: Kia Stinger sięgnie po elektryczność, aby przetrwać

Pierwsza koncepcja X8 M powinna pojawić się przed końcem roku, a wersja produkcyjna X8 M trafi do sprzedaży dopiero w 2021 roku. I nie będzie tania – X8 może tak naprawdę przyjąć najokazalszą cenę początkową marki w historii

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News